LAJMI I FUNDIT:

Tifozi i Arsenalit i jep Granit Xhakës dhuratën lamtumirëse

Tifozi i Arsenalit i jep Granit Xhakës dhuratën lamtumirëse

Granit Xhaka ka të ngjarë të ketë luajtur ndeshjen e tij të fundit për Arsenalin në fundjavë dhe dhurata e një tifozi tregon se sa larg ka arritur në udhëtimin e tij në Emirates.

Reklama

Ishte një pasdite festive për Arsenalin të dielën, me tifozët që nuk e lanë Mikel Arteta të thoshte asnjë fjalë, pasi ata përfunduan sezonin e tyre me një fitore të thellë 5-0 ndaj Wolverhampton Wanderers.

Topçinjtë dolën fitues në ndeshjen e fundit, me Xhakën që shënoi dy herë në atë që pritet të jetë ndeshja e tij e fundit për skuadrën londineze, me një transferim te Bayer Leverkusen i përfolur shumë, por i pa konfirmuar.

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten
Lexo po ashtu Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Madje mesfushori në thelb zbuloi se lëvizja e tij do të ndodhë, duke u shpjeguar disa tifozëve se vendimi për t’u larguar nuk kishte të bënte me bashkëshorten e tij siç ishte raportuar.

Në një tjetër ndërveprim me një grup mbështetësish, mesfushori shqiptar me pasaportë zvicerane po jepte autografe kur njëri i dhuroi një dhuratë, siç mund ta shihni në videon më poshtë.

Tifozi dorëzoi një kornizë të madhe fotografish me disa foto të ndryshme të kohës së Xhakës në Arsenal si një moment i mrekullueshëm nga shtatë vitet e fundit. /Telegrafi/

@stevie_king

😪 #xhaka #granitxhaka #arsenal #afc #arsenalfc #football #footballers

♬ Daylight – David Kushner

Në trend Sport

Më shumë
Historia e trishtë e boksierit Prichard Colon është bërë virale përsëri

Historia e trishtë e boksierit Prichard Colon është bërë virale përsëri

Boks
Planifikimi i Real Madridit: Ishte një plan i matur në mënyrë perfekte, por Benzema e ‘shpërtheu’

Planifikimi i Real Madridit: Ishte një plan i matur në mënyrë perfekte, por Benzema e ‘shpërtheu’

La Liga
Ronaldo zgjedh formacionin më të mirë të të gjitha kohërave, injoron portugezin CR7

Ronaldo zgjedh formacionin më të mirë të të gjitha kohërave, injoron portugezin CR7

Ndërkombëtare
Tuchel befason me fjalët e tij: Jo Bayerni, kjo skuadër është më e forta në Gjermani

Tuchel befason me fjalët e tij: Jo Bayerni, kjo skuadër është më e forta në Gjermani

Bundesliga
Xavi: Erdhi Rakitic dhe unë duhej të shkoja në Katar në moshën 35-vjeçare

Xavi: Erdhi Rakitic dhe unë duhej të shkoja në Katar në moshën 35-vjeçare

La Liga
Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

La Liga
Kalo në kategori