LAJMI I FUNDIT:

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Granit Xhaka u ka thënë tifozëve se e ardhmja e tij në Arsenal nuk varet nga bashkëshortja e tij, pavarësisht pretendimeve se Leonita “dëshiron të largohet nga Anglia”.

Reklama

Sipas raportimeve të përhapura, mesfushori shqiptar me pasaportë zvicerane do të largohet nga Emirates këtë verë pasi i tha Mikel Artetës se ai dëshiron të largohet nga klubi.

Ai e ka vendosur veten si një i preferuar i tifozëve këtë sezon dhe do të largohej nga Londra veriore si hero, pavarësisht nga një marrëdhënie toksike më parë me mbështetësit.

Mikel Arteta hedh dyshime të mëdha për largimin e Granit Xhakës nga Arsenali
Lexo po ashtu Mikel Arteta hedh dyshime të mëdha për largimin e Granit Xhakës nga Arsenali

Por, Xhaka ka këmbëngulur se vendimi i tij i supozuar për t’u ndarë me klubin nuk ka të bëjë fare me gruan e tij, pavarësisht raportimeve fillestare që sugjeronin se ajo dëshironte të kthehej në Gjermani.

Xhaka këmbëngul se largimi nga Arsenali “nuk ka të bëjë me bashkëshorten time”.

Sipas gazetës gjermane Kicker, gruaja e Xhakës, Leonita, me të cilën ai u njoftuar gjatë kohës kur luante te Borussia Mönchengladbach, ka kohë që dëshiron të kthehet në Rheinland.

Granit Xhaka u jep lamtumirën tifozëve të Arsenalit
Lexo po ashtu Granit Xhaka u jep lamtumirën tifozëve të Arsenalit

Kur nënshkroi autografe për tifozët në makinën e tij pas fitores 5-0 të së dielës, Xhaka u pyet nëse ai “vërtet po shkonte”, për të cilën ai u përgjigj: “Do të shohim javën e ardhshme se çfarë do të ndodhë”.

Një tjetër tifoz bërtiti: “Ku është zonja?”.

Xhaka, i cili duhet të ketë qenë në dijeni të raportimeve dhe qartësisht i etur për të mbrojtur gruan e tij, u përgjigj: “Nuk bëhet fjalë për zonjën”, duke e përsëritur për herë të dytë para se të largohej. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Përfaqësueset
Kryetari i Komunës së Suharekës prezanton projektin për stadiumin e ri që do të ndërtohet në këtë qytet

Kryetari i Komunës së Suharekës prezanton projektin për stadiumin e ri që do të ndërtohet në këtë qytet

Kosovë
Formacionet zyrtare, Viktoria Plzen – Ballkani: Daja me disa ndryshime

Formacionet zyrtare, Viktoria Plzen – Ballkani: Daja me disa ndryshime

Ligat tjera
Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

La Liga
Formacioni i javës në Ligën e Kampionëve

Formacioni i javës në Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
I thanë se po blen futbollistë me emër për të rregulluar imazhin, Mohammed bin Salman jep përgjigje

I thanë se po blen futbollistë me emër për të rregulluar imazhin, Mohammed bin Salman jep përgjigje

Ligat tjera
Kalo në kategori