Ivan Perisic me shumë mundësi nuk dot ë jetë pjesë e Interit në sezonin 2017/18.

Kroati ka përshëndetur tifozët në ndeshjen e fundit në kampionat ndaj Udineses dhe kjo ka shtyrë tifozët për një largim të mundshëm të tij.

Ylli i Interit përshëndet tifozët, aludohet për një kalim 45 milionësh në Ligën Premier (Foto) Ylli i Interit përshëndet tifozët, aludohet për një kalim 45 milionësh në Ligën Premier (Foto)

Por, më vonë në rrjetet sociale është publikuar një fotografi ku Perisic shikohej në aeroport.

Dhe menjëherë filluan spekulimit se lojtari do të udhëtojë drejt qytetit të Mançesterit për një kalim te Manchester Unitedi.

Çmimi i 28-vjeçarit është rreth 50 milionë euro. /Telegrafi/