LAJMI I FUNDIT:

Tifozët e Arsenalit gjetën justifikimin për humbjen: Bayern mashtroi Topçinjtë me një truk “të pistë”

Tifozët e Arsenalit gjetën justifikimin për humbjen: Bayern mashtroi Topçinjtë me një truk “të pistë”

Mbrëmë në Mynih, lojtarët e Bayernit mposhtën Arsenalin me rezultat minimal 1-0 dhe kështu kaluan në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve me rezultat të përgjithshëm 3-2 dhe duket se tifozët e Arsenalit e kanë gjetur justifikimin për humbjen.

Gjatë dhe pas ndeshjes, në rrjetet sociale janë shfaqur foto interesante nga Allianz Arena në Mynih dhe tifozët e klubit londinez pohojnë se Bavarezët kanë përdorur një truk “të pisët” në pushimin mes dy pjesëve.


Gjegjësisht, gjatë pushimit, Bavarezët lanë spërkatës për rreth dhjetë minuta në gjysmën e fushës mbi të cilën Topçinjtë sulmuan në pjesën e dytë, duke e lagur ndjeshëm këtë pjesë të fushës.

Në pjesën e dytë të fushës spërkatësit nuk funksionuan dhe qëllimi i Bayernit ishte aq i qartë sa fusha e lagur do të ngadalësonte shpejtësinë dhe do t’ia vështirësonte sulmin kundërshtarit në 45 minutat e fundit.

Tifozëve të Arsenalit iu kujtua menjëherë e njëjta lëvizje e bërë nga Liverpooli në dhjetor të vitit të kaluar, kur Topçinjtë vizituan Anfield. Reds më pas përdorën një truk identik.

Kujtojmë se mbrëmë (e mërkurë), Joshua Kimmich shënoi për fitoren 1-0 të Bayernit dhe e çoi skuadrën gjermane në gjysmëfinale, ku do të përballet me Real Madridin. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Lojtari që Flick “ëndërron” ta ketë tek Barcelona i ka refuzuar ata shkaku i pagës së vogël

Lojtari që Flick “ëndërron” ta ketë tek Barcelona i ka refuzuar ata shkaku i pagës së vogël

La Liga
Galatasaray me një video spektakolare tallin në mënyrë të pamëshirshme Fenerbahcen

Galatasaray me një video spektakolare tallin në mënyrë të pamëshirshme Fenerbahcen

Ndërkombëtare
Rikthimi në majat e futbollit evropian: Flick ka gati transferimin e parë te Barcelona

Rikthimi në majat e futbollit evropian: Flick ka gati transferimin e parë te Barcelona

Bundesliga
Xavi paralajmëron Hansi Flickun se çka e pret te Barcelona: Ky është një fakt, pavarësisht nëse je i huaj apo jo

Xavi paralajmëron Hansi Flickun se çka e pret te Barcelona: Ky është një fakt, pavarësisht nëse je i huaj apo jo

La Liga
Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

La Liga
Mbappe tregon pse ende nuk po zyrtarizohet te Real Madridi

Mbappe tregon pse ende nuk po zyrtarizohet te Real Madridi

La Liga
Kalo në kategori