LAJMI I FUNDIT:

Tetë trajnerët që mund ta zëvendësojnë Guardiolan te City – renditja sipas gjasave

Tetë trajnerët që mund ta zëvendësojnë Guardiolan te City – renditja sipas gjasave
(Foto: Getty)

Akuzat e Ligës Premier se Manchester City ka shkelur mbi 100 rregulla financiare, shënojnë vetëm fillimin e krizës së kampionit anglez.

Reklama

Shqetësimi më urgjent për shefat në Etihad Stadium është se çfarë do të thotë kjo për të ardhmen e trajnerit Guardiola. Në të kaluarën, strategu spanjoll kishte thënë se do të largohej nga klubi nëse ata janë fajtorë për ndonjë keqbërje.

“Nëse më gënjejnë, ditën tjetër nuk jam pjesë e tyre” – Guardiola me paralajmërim për Cityn
Lexo po ashtu “Nëse më gënjejnë, ditën tjetër nuk jam pjesë e tyre” – Guardiola me paralajmërim për Cityn

Derisa City pretendon se ka një numër të konsiderueshëm provash që do ta pastrojnë emrin e tyre, spekulimet thonë se Guardiola nuk do ta përfundojë kontratën e tij që është valide deri në vitin 2025.

(Foto: Getty)

Për më shumë, kur kihet parasysh se hetimet dhe gjyqi i klubit mund të zgjatë nga dy deri në katër vjet.

Tifozët e Chelseat fillojnë të ëndërrojnë për Guardiolan, pas deklaratave të spanjollit nëse Man City dënohet
Lexo po ashtu Tifozët e Chelseat fillojnë të ëndërrojnë për Guardiolan, pas deklaratave të spanjollit nëse Man City dënohet

Dhe në rast të largimit të 52-vjeçarit, Goal ka bërë një listë me emrat e trajnerëve që mund ta pasojnë në krye të skuadrës së Cityt, ndërsa renditja është bërë sipas gjasave:

8. Mikel Arteta

(Foto: Getty)

7. Ange Postecoglou

(Foto: Getty)

6. Patrick Vieira

(Foto: Getty)

5. Thomas Tuchel

(Foto: Getty)

4. Julian Nagelsmann

(Foto: Getty)

3. Zinedine Zidane

(Foto: Getty)

2. Vincent Kompany

(Foto: Getty)

1. Mauricio Pochettino

(Foto: Getty)

/Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Lionel Messi refuzon ofertën marramendëse të Al-Hilal, do t'i bashkohet Inter Miamit në MLS

Lionel Messi refuzon ofertën marramendëse të Al-Hilal, do t'i bashkohet Inter Miamit në MLS

Ligat tjera
Borussia Dortmund e konfirmon se Jude Bellingham është afër Real Madridit – zbulon shifrat e transferimit

Borussia Dortmund e konfirmon se Jude Bellingham është afër Real Madridit – zbulon shifrat e transferimit

La Liga
Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Ligat tjera
Ibrahimovic zgjedh 11-shen më të mirë me bashkëlojtarët që ka luajtur, emëron edhe veten pjesë të formacionit

Ibrahimovic zgjedh 11-shen më të mirë me bashkëlojtarët që ka luajtur, emëron edhe veten pjesë të formacionit

Ndërkombëtare
Nis shitja online e biletave për ndeshjen Kosova – Rumania

Nis shitja online e biletave për ndeshjen Kosova – Rumania

Përfaqësuesja e Kosovës
Detajet e marrëveshjes së Kante me Al Ittihad, mesfushori do t’i bashkohet Benzemas

Detajet e marrëveshjes së Kante me Al Ittihad, mesfushori do t’i bashkohet Benzemas

Ligat tjera
Kalo në kategori