LAJMI I FUNDIT:

Te Roma e pranojnë se kishin në dorë Hakim Ziyechin: Zaniolo prishi gjitha planet

Te Roma e pranojnë se kishin në dorë Hakim Ziyechin: Zaniolo prishi gjitha planet

Nicolo Zaniolo është lojtari më i ri i gjigantit turk Galatasaray.

Reklama

Mesfushori ofensivë italian iu bashkua skuadrës nga Stambolli pasi ishte përjashtuar nga projekti teknik i Romës.

Deri te kjo erdhi pasi Zaniolo refuzoi ofertën e Bournemouth, që ishte shumë e mirë për Giallorosët dhe klubi vendosi masa ndaj tij.

Drejtori sportiv Thiago Pinto ka konfirmuar se Roma ka pasur në dorë transferimin e Hakim Ziyech nga Chelsea, por gjitha planet u prishën pasi nuk arritën ta shisnin Zaniolon gjatë afatit kalimtar të janarit.

“Nuk dua të them kurrë se Zaniolo krijoi të gjitha problemet e Romës. Ne ishim të zhgënjyer me qëndrimin e tij, por vazhduam. Roma është më e madhe se unë, se Zaniolo dhe të gjithë”.

“Unë nuk jam në gjendje të gënjej, është e vërtetë që kemi folur me agjentët e tij dhe Chelsea për Ziyech”.

“Megjithatë ne kemi folur edhe me disa lojtarë të tjerë, por mos largimi i Zaniolos i prishi të gjitha planet tona”.

“Gjithsesi më vije keq që në fund Ziyech nuk u transferua do te PSG”, u shpreh Pinto. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Sa do të fitojë Benzema te Al Ittihad në sekondë, minutë, javë, muaj dhe vit - shifra astronomike

Sa do të fitojë Benzema te Al Ittihad në sekondë, minutë, javë, muaj dhe vit - shifra astronomike

La Liga
Një gjest që vlen sa një mijë fjalë, Mourinho zbulon të ardhmen e tij përballë tifozëve në Olimpico

Një gjest që vlen sa një mijë fjalë, Mourinho zbulon të ardhmen e tij përballë tifozëve në Olimpico

Serie A
Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Premier League
Me flamujt e Shqipërisë e të Kosovës dhe këngën e Shkurte Fejzës - hyrje spektakolare e Milot Rashicës në stadium

Me flamujt e Shqipërisë e të Kosovës dhe këngën e Shkurte Fejzës - hyrje spektakolare e Milot Rashicës në stadium

Ligat tjera
Pesë yjet që mund të zëvendësojnë Karim Benzeman te Real Madridi

Pesë yjet që mund të zëvendësojnë Karim Benzeman te Real Madridi

La Liga
Paraqitet një blerës serioz për blerjen e Interit

Paraqitet një blerës serioz për blerjen e Interit

Serie A
Kalo në kategori