Juventus thuhet se ka vendosur të përqendrojë përpjekjet e tyre në nënshkrimin e Leandro Paredes të Paris Saint-Germain dhe Roma e Jose Mourinhos po e vëzhgojnë situatën nga afër.

Bianconerët dukeshin të tmerrshëm në zotërimin e topit në barazimin 0-0 me Sampdorian, me lojën e tyre të ngritjes që mungonte plotësisht dhe nuk arritën të japin ndonjë gjë të rëndësishme.

Juventusi po punon për të marrë një sulmues të ri dhe ka vendosur të fokusohet te Arkadiusz Milik i Olympique Marseille, që do të thotë se tani janë në gjendje të punojnë për nënshkrimin e një mesfushori të ri gjithashtu.

Reklama
Juve dhe Paredes kanë marrëveshje personale, argjentinasi po pret telefonatën e Zonjës së Vjetër Juve dhe Paredes kanë marrëveshje personale, argjentinasi po pret telefonatën e Zonjës së Vjetër

Siç raportohet nga Gianluca Di Marzio, Juventus po shtyn përpara për Paredes të PSG-së, duke punuar për të marrë mesfushorin argjentinas në një marrëveshje huazimi me një detyrim për të blerë klauzolën e bashkangjitur. Nëse bardhezinjtë vonojnë, ata mund të përballen me konkurrencë serioze nga Roma e Mourinhos, e cila është në kërkim të një mesfushori të ri pas dëmtimit të Georginio Wijnaldum.

Reklama

Përfundimi i lëvizjes së Paredes mund të jetë gjithashtu çelësi për t’i lejuar PSG-së të finalizojë një marrëveshje për mesfushorin e Napolit, Fabian Ruiz, i cili gjithashtu do të shihte Keylor Navas të transferohej në anën tjetër. /Telegrafi/

Reklama