LAJMI I FUNDIT:

Të gjitha skuadrat pjesëmarrëse në turneun e CS:GO – CCT Online Finals 2

Të gjitha skuadrat pjesëmarrëse në turneun e CS:GO – CCT Online Finals 2
(Foto: HLTV)

Është kompletuar lista e skuadrave që do të garojnë në turneun me vlerë 200.000 dollar.

Në turneun CCT Online Finals 2 do të jenë në garë gjithsej 16 skuadra.

Pjesë e këtij turneu është edhe ekipi shqiptar Bad News Eagles, pasi janë ftuar direkt nga organizatori.


CCT Online Finals 2 do të zhvillohet nga data 2 deri më 9 gusht.

Për vendin e parë në këtë turne do të ndahet shuma prej 100.000 dollarësh.

Ndeshjet do të zhvillohen në formatin ‘Bo3’ me eliminim të dyfishtë, më poshtë mund t’i gjeni të gjitha skuadrat pjesëmarrëse.

Apeks
Into the Breach
SAW
MIBR
Nouns
Anonymo
OG
Zero Tenacity
Virtus.pro
Bad News Eagles
Aurora
Movistar Riders
Spirit
EYEBALLERS
SINNERS
Sojoga

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Google AI i jep fund debatit se kush është më i miri - Ronaldo apo Messi?

Google AI i jep fund debatit se kush është më i miri - Ronaldo apo Messi?

Ndërkombëtare
Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Përfaqësueset
Renditja pëson ndryshime të mëdha, këta janë favoritët për ta fituar Topin e Artë

Renditja pëson ndryshime të mëdha, këta janë favoritët për ta fituar Topin e Artë

Ndërkombëtare

"Yamal duhet të ndalohet të luajë" - ylli i Spanjës zë në befasi të gjithë me deklaratën për Laminen

Përfaqësueset
Bellingham e humbi kontrollin me veprimin që bëri Southgate

Bellingham e humbi kontrollin me veprimin që bëri Southgate

Përfaqësueset
Spanja fitoi një shumë të madhe duke fituar titullin, kjo është shuma që shkon për lojtarët dhe stafin

Spanja fitoi një shumë të madhe duke fituar titullin, kjo është shuma që shkon për lojtarët dhe stafin

Përfaqësueset
Kalo në kategori