Regjisorja Vjosa Berisha ndërroi jetë sot (e enjte) në moshën 49-vjeçare.

Ajo ishte diagnostikuar prej më shumë se një viti me kancer në vezore, gjersa po merrte trajtim jashtë trojeve shqiptare.

E ndjera ka lënë pas një bagazh të pasur artistik, me projekte të shumta filmike.

Vjosa Berisha (Foto: Instagram)

Për vdekjen e saj pati reagime të shumta nga miqtë, kolegët e të gjithë ata që e kanë njohur nga afër.

Kush ishte Vjosa Berisha? Jeta dhe karriera profesionale e regjisores shqiptare Kush ishte Vjosa Berisha? Jeta dhe karriera profesionale e regjisores shqiptare

Besnik Krapi, Vesa Smolica, Dafina Zeqiri, Kushtrim Sheremeti, Rifat Smani, Genc Salihu, Majlinda Kosumovic dhe Xhejlane Tërbunja – janë disa nga të famshmit shqiptarë që reaguan në lidhje me vdekjen e regjisores.

Më poshtë ua sjellim postimet e plota të tyre:

Foto: Screenshot/Instagram

Foto: Screenshot/Instagram

Foto: Screenshot/Instagram

Foto: Screenshot/Instagram

Foto: Screenshot/Instagram

Foto: Screenshot/Instagram

Foto: Screenshot/Instagram

/Telegrafi/