Nëse dikush do t’i kishte treguar këto foto të papërshkruara të shkollës, se çfarë do të dukeshin në moshë madhore, ndoshta nuk do të kishin besuar syve.

E kjo ka ndodhur me një numër jo pak të vogël të yjeve të famshëm.

Ikonat televizive të viteve 90 - atëherë dhe sot (Foto) Ikonat televizive të viteve 90 - atëherë dhe sot (Foto)

Sot, Bright Side ju prezanton me një listë të të famshmëve, transformimi i të cilëve ka ndodhur nga një fëmijë i zakonshëm që injorohej nga shokët dhe që shikonte vetëm mësimet, është kthyer në një yll ndërkombëtar, transmeton Telegrafi.

Jake Gyllenhaal

Një djalosh i ndyrë, Jake Gyllenhaal nuk është bërë vetëm një aktor i talentuar, por edhe një thyes i zemrave. Ai rregullisht kryeson listat e beqarëve më të mirë dhe meshkujve më të nxehtë dhe më të bukur në planet. Ai tashmë ka marrëdhënie me gjysmën e yjeve femra në Hollywwod, por asnjë bukuri ende nuk ka arritur ta pushtojë zemrën e tij për mirë.

Richard Madden

Richard filloi të shfaqej në filma në moshën 11-vjeçare, kur ai po fillonte të hiqte qafe faqet e tij të plogësht. Kulmi i karrierës së aktrimit Madden erdhi me rolin e Robb Stark në serinë televizive “Game of Thrones”. Edhe ai si shumë fëmijë të tjerë kur ishte në shkollë injorohej nga shokët e klasës.

Aaron Taylor-Johnson

Ju mund ta keni të pamundur këtë gjë për ta besuar, por Dave Lizewski i ashpër dhe i ngathët nga filmi “Kick-Ass”, u shndërrua në një aktor të padhëm, i cili fitoi më pas shumë role të rëndësishme në filma. Vajzat në shkollë thjeshtë gaboheshin për dukjen e tij.

Zac Efron

Zac është vetëm 29 vjeç, megjithatë ai tashmë mund të mburret me një karrierë 15-vjeçare në filma. Dhe, nga një pamje në ekran për një tjetër, ai thjesht merr gjithnjë e më shumë vëmendjen e femrave në kërkim. Kur ishte në shkollë, kjo gjë nuk i ndodhi kurrë.

Mateu Lewis

Mateu u rrit drejtë para syve tanë duke luajtur Neville Longbottom në filmin e Harry Potter. Djali i dobët me dhëmbë të pabarabartë është kthyer papritmas në copë nga reklamat e Hugo Boss. Talljet dhe fyerjet ndaj tij kur ishte i ri, janë kthyer në ledhatime e përqafime nga femrat!

Chris Evans

Kush do të kishte menduar se ky adoleshent i zakonshëm do të vazhdonte të luante Captain America në “The Avengers”? Që nga fëmijëria e tij, Chris ëndërronte të ishte në filma. Ai është një nga ata me fat disa të cilëve ëndrrat i janë kthyer në të vërteta.

Sebastian Stan

Si adoleshent, ky aktor rumun-amerikan u shfaq në role modeste në shfaqje televizive. Sot, Sebastiani është pjesë përbërëse e universit kinematik Marvel. Ai luan Bucky Barnes në “The Avengers”.

Daniel Sharman

Danieli dikur ishte një adoleshent i pazakontë, duke luajtur karaktere episodike në serinë televizive. Por tani ai është i pakënaqur nga ndonjë rol, përfshirë atë të zotit Ares në “Immortals”. Fama i ka dhënë atij mundësinë edhe të zgjedhë!

Josh Peck

Josh Peck u bë falënderimi i famshëm për të luajtur adoleshentët e tallur në seritë komedi si “Drake and Josh”. Pastaj një ditë ai punësoi një trajner personal, shkoi në një dietë, dhe shpejt u kthye në një individ të dobët dhe të bukur. Performancat e fundit të filmit të Josh përfshijnë karaktere në “The Wackness” dhe “Red Dawn”.

Nicholas Hoult

Në fëmijërinë e tij, Nicholas luajti me Hugh Grant në filmin “About a boy”. Këto ditë ai duket i gatshëm t’i japë Hugut një vrap për paratë e tij. Kohët e fundit, Nicholas është shfaqur në trupat e ngrohtë dhe serinë e filmave “X-Men”.

Ryan Seacrest

Ryan Seacrest është mikpritësi i përhershëm i emisionit televiziv “American Idol”. Në vitin 2009, ai u bë prezantuesi më i paguar i reality showt në histori, duke nënshkruar një kontratë prej 45 milionë dollarëve.

Liam Payne

Si një adoleshent, Liam shpesh vuajti nga shokët e klasës. Në moshën 12-vjeçare, ai u bashkua me ekipin e basketbollit. Sot, Liam është një nga pesë anëtarët e grupit të famshëm britanik-irlandez, “One Direction”.

Henry Cavill

Në ditët e tij të shkollës, ky Superman i ardhshëm kishte një pseudonim: “Cavill i shëndoshë”. Epo, Henry, ku janë të gjithë këta lojtarë tani.

Jude Law

Duke parë fotografitë e Judës në fëmijërinë e tij, është e vështirë të besohet se ky djalë është rritur si njeriu më i madh i zemrës në Hollywood.

Joe Manganiello

Kur ishte në shkollë nuk e donin, por Joe Manganiello është bërë tashmë një nga aktorët më të bukur në Hollivud. Sukseset e tij aktive përfshijnë seri televizive “True Blood” dhe filma si “Magic Mike” dhe “Justice League”. Ai është bashkëshorti i Sofjes Vergara.

Justin Timberlake

Kur Justin hoqi dorë nga kaçurrelat e tij, karriera e tij u ngrit. Tani ai është një nga interpretuesit më të suksesshëm të muzikës në planet. Jo më për të përmendur se është edhe një aktor, një balerin, një kompozitor, një bashkëshort dhe baba të lumtur.

Craig David

Është shumë e vështirë të imagjinohet që këto foto tregojnë të njëjtin person, por më mirë ta besoni! Këngëtarja dhe kompozitori britanik, Craig David, jo vetëm që pushtoi listat e muzikës në botë, por gjithashtu fitoi luftën me veten për të arritur trupin e përsosur. /Telegrafi/