LAJMI I FUNDIT:

Qipro

86 Artikuj

Lajçak nis ‘lobimin’ në shtetet e BE-së që nuk e kanë njohur Kosovën

Lajçak nis ‘lobimin’ në shtetet e BE-së që nuk e kanë njohur Kosovën

Kosovë
Ofrojnë subvencione për vetura elektrike, askush nuk i shfrytëzon në Qipro

Ofrojnë subvencione për vetura elektrike, askush nuk i shfrytëzon në Qipro

Auto Lajme
A po rritet vërtetë korrupsioni në Evropë apo të gjitha janë perceptime të gabuara?

A po rritet vërtetë korrupsioni në Evropë apo të gjitha janë perceptime të gabuara?

Evropa
Zbulohet burimi gjigant i gazit në Mesdhe, pse mund të përfitojë edhe Shqipëria

Zbulohet burimi gjigant i gazit në Mesdhe, pse mund të përfitojë edhe Shqipëria

Shqipëri
Dramë në qiell, pasagjeri tentoi të hap derën e aeroplanit gjatë fluturimit – rrëfen ngjarjen britanikja që ishte për pushime në Qipro

Dramë në qiell, pasagjeri tentoi të hap derën e aeroplanit gjatë fluturimit – rrëfen ngjarjen britanikja që ishte për pushime në Qipro

Evropa
Mosnjohja nga pesë vendet e BE-së, qeveria kritikohet për pasivitet

Mosnjohja nga pesë vendet e BE-së, qeveria kritikohet për pasivitet

Kosovë
Qipro mbështet liberalizimin e vizave për qytetarët e Kosovës

Qipro mbështet liberalizimin e vizave për qytetarët e Kosovës

Kosovë
Aulona Muhadri: Në Qipro udhëtojmë me synime të qarta

Aulona Muhadri: Në Qipro udhëtojmë me synime të qarta

Basketboll
Për të katërtën finale radhazi, Qipro i jep Greqisë pikët maksimale në Eurovision dhe anasjelltas

Për të katërtën finale radhazi, Qipro i jep Greqisë pikët maksimale në Eurovision dhe anasjelltas

Muzikë
Këto janë zyrtarisht plazhet më të bukura në botë, sipas TripAdvisor

Këto janë zyrtarisht plazhet më të bukura në botë, sipas TripAdvisor

Çfarë të vizitosh
Krijoi këngën e Qipros në Eurovision 2022, flet producenti Fatjon Miftari: Një hap i madh për karrierën, shpresoj që në të ardhmen e afërt ta përfaqësoj Kosovën

Krijoi këngën e Qipros në Eurovision 2022, flet producenti Fatjon Miftari: Një hap i madh për karrierën, shpresoj që në të ardhmen e afërt ta përfaqësoj Kosovën

Egzona Shigjeqi
Fifi, Yll Limani dhe Fatjon Miftari realizojnë këngën e Qipros në Eurovision 2022

Fifi, Yll Limani dhe Fatjon Miftari realizojnë këngën e Qipros në Eurovision 2022

Muzikë
Nga Hungaria deri te Maqedonia e Veriut – këto janë vendet evropiane që e përdorin gazin rus

Nga Hungaria deri te Maqedonia e Veriut – këto janë vendet evropiane që e përdorin gazin rus

Botë
Qipro nuk lejon ankorimin e katër anijeve luftarake ruse në portet e ishullit

Qipro nuk lejon ankorimin e katër anijeve luftarake ruse në portet e ishullit

Evropa
“Ishte e frikshme. E gjithë ndërtesa po dridhej”: Një tërmet i fuqishëm goditi brigjet e Qipros, ndihet edhe në vendet përreth

“Ishte e frikshme. E gjithë ndërtesa po dridhej”: Një tërmet i fuqishëm goditi brigjet e Qipros, ndihet edhe në vendet përreth

Evropa
Në Qipro “zbulohet” një variant i ri i COVID-19, bashkim i simptomave Delta dhe Omicron

Në Qipro “zbulohet” një variant i ri i COVID-19, bashkim i simptomave Delta dhe Omicron

Evropa
Cilat shtete të BE-së kërkojnë një test negativ PCR?

Cilat shtete të BE-së kërkojnë një test negativ PCR?

Evropa
Lonely Planet zbulon destinacionet më të mira për vitin 2022 – mesin e tyre edhe Sllovenia

Lonely Planet zbulon destinacionet më të mira për vitin 2022 – mesin e tyre edhe Sllovenia

Evropa
Kryeministri i Qipros Veriore të kontrolluar nga Turqia jep dorëheqje, pas publikimit të pamjeve ku ai shihet duke ‘mësuar një grua se si të bënte striptiz’

Kryeministri i Qipros Veriore të kontrolluar nga Turqia jep dorëheqje, pas publikimit të pamjeve ku ai shihet duke ‘mësuar një grua se si të bënte striptiz’

Nga Bota
Dyert e kishave të vjedhura dekada më parë kthehen nga Japonia në Qipro

Dyert e kishave të vjedhura dekada më parë kthehen nga Japonia në Qipro

Nga Bota
Qipro vendos Maqedoninë në zonën portokalli për udhëtime

Qipro vendos Maqedoninë në zonën portokalli për udhëtime

Maqedonia e Veriut
Turqia dhe Kombet e Bashkuara grindën për Qipron

Turqia dhe Kombet e Bashkuara grindën për Qipron

Turqia
Maqedonia mbetet në zonën e portokalltë për udhëtim në Qipro

Maqedonia mbetet në zonën e portokalltë për udhëtim në Qipro

Maqedonia e Veriut
Prej të enjten Maqedonia vendoset në kategorinë e dytë për udhëtim në Qipro

Prej të enjten Maqedonia vendoset në kategorinë e dytë për udhëtim në Qipro

Maqedonia e Veriut