Ka kohë që reperi i njohur i skenës shqiptare, Majk, nuk ka publikuar projekt të ri muzikor për fansat e tij.

Kënga e fundit që ka lansuar mbetet “Hala” në bashkëpunim me Capital T dhe ky projekt ka kaluar shifrën e shtatë milionë klikimeve në platformën YouTube.

Megjithatë, Kastriot Rexha (emri i vërtetë i reperit) njoftoi fansat së fundmi se në fundjavë publikon këngën e re.

View this post on Instagram

its Vikings season…

A post shared by MAJK (@majkaveli) on Jan 27, 2020 at 9:02am PST

Ai ka ndarë një pjesë nga xhirimet e klipit të ri në llogarinë zyrtare, Instagram dhe tregon se të shtunën prezantohet “Sytë mu kanë qorru”.

“E shtunë 29/02, MAJK – Sytë mu kanë qorru”, është përshkrimi krahas fotografisë së publikuar.

Të gjitha lajmet nga Majk Të gjitha lajmet nga Majk

Ndërkohë, reagimet e fansave ishin të shumta të cilët duket se mezi po presin për projektin e radhës të reperit.

View this post on Instagram

E shtunë 29/02 MAJK – Sytë mu kanë qorru

A post shared by MAJK (@majkaveli) on Feb 27, 2020 at 5:21am PST

Nga ana tjetër, reperi është mjaft i pranishëm në mbrëmje muzikore duke qenë kështu sa më afër fansave të tij. /Telegrafi/