LAJMI I FUNDIT:

Swansea 2-3 Man City: Notat e lojtarëve, Celina më i miri për vendasit në çerekfinalen e FA Cup

Swansea 2-3 Man City: Notat e lojtarëve, Celina më i miri për vendasit në çerekfinalen e FA Cup
Bersant Celina pas golit ndaj Man Cityt (Foto: Harry Trump/Getty Images/Guliver)

Manchester City nuk lejoi që të befasohet nga Swansea në çerekfinale të FA Cup dhe në fund fitoi me rezultat 2-3 dhe kështu u kualifikua në gjysmëfinale.

Reklama

Për vendasit shënuan Matt Grimes (20′) dhe Bersant Celina (29′), ndërsa për mysafirët Bernardo Silvas (69′), autogol Kristoffer Nordfeldt (78′), Sergio Aguero (89′).

Më i miri në këtë takim për Swansean ishte ylli i Përfaqësueses së Kosovës, Celina, i cili përveç golit arriti edhe të bëjë një paraqitje fantastike.

Bersant Celina në momentin e golit (Foto: Harry Trump/Getty Images/Guliver)

Te City më i miri ishte Silva, por me notë të lartë u vlerësuan edhe Aguero, Gabriel Jesus e Ilkay Gundogan.

Ai që dëshpëroi te skuadra e Pep Guardiolas ishte Fabian Delph, ndërsa më poshtë keni notat e lojtarëve:

Swansea:

Man City:

/Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Ibrahimovic zgjedh 11-shen më të mirë me bashkëlojtarët që ka luajtur, emëron edhe veten pjesë të formacionit

Ibrahimovic zgjedh 11-shen më të mirë me bashkëlojtarët që ka luajtur, emëron edhe veten pjesë të formacionit

Ndërkombëtare
Lionel Messi refuzon ofertën marramendëse të Al-Hilal, do t'i bashkohet Inter Miamit në MLS

Lionel Messi refuzon ofertën marramendëse të Al-Hilal, do t'i bashkohet Inter Miamit në MLS

Ligat tjera
Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Ligat tjera
Liverpooli nënshkruan me Mac Allister për një tarifë shumë më të ulët se sa përflitej, ka mbetur vetëm edhe zyrtarizimi

Liverpooli nënshkruan me Mac Allister për një tarifë shumë më të ulët se sa përflitej, ka mbetur vetëm edhe zyrtarizimi

Premier League
Messi u kërkon klubeve tjera ta ndihmojnë për të nënshkruar me Barcelonën

Messi u kërkon klubeve tjera ta ndihmojnë për të nënshkruar me Barcelonën

La Liga
Pse Interi shpreson që Real Madridi të nënshkruajë me Harry Kane?

Pse Interi shpreson që Real Madridi të nënshkruajë me Harry Kane?

Ndërkombëtare
Kalo në kategori