Një super kompjuter ka sjell favoritët për Kupën e Botës që mbahet në Katar në fund të këtij viti.

Reklama

Vetëm pesë muaj na ndajnë nga starti i garës më të madhe për përfaqësueses, derisa Franca është kampion në fuqi.

Sipas super kompjuterit, “Gjelat” edhe në këtë vit janë favoritë për të fituar trofeun prestigjioz, pas atij që e fituan në vitin 2018.

Shefi i Sigurisë së Katarit paralajmëron komunitetin LGBT para startit të Kupës së Botës Shefi i Sigurisë së Katarit paralajmëron komunitetin LGBT para startit të Kupës së Botës

Francezët rivalizohen nga Brazili, Spanja dhe Anglia, që janë pas tyre, ndërsa më poshtë renditen Belgjika, Holanda, Gjermania, Argjentina, Portugalia dhe Kroacia që e mbyllin top dhjetshen.

Më poshtë keni gjasat e secilës kombëtare për të fituar Kupën e Botës:

Reklama

=29# Kosta Rika – 0%

=29# Arabia Saudite – 0%

=29# Kameruni – 0%

=26# Tunizia – 0.01%

Reklama
'Katari i Përgjakur' - mbi 6000 persona humbën jetën për ndërtimin e tetë stadiumeve ku do të zhvillohet Kampionati Botëror 'Katari i Përgjakur' - mbi 6000 persona humbën jetën për ndërtimin e tetë stadiumeve ku do të zhvillohet Kampionati Botëror

=26# Maroku – 0.01%

=26# Kanada – 0.01%

=24# Gana – 0.02%

=24# Australia – 0.02%

Ekuadori – 0.17%

22# Senegali – 0.19%

21# Serbia – 0.24%

=20# Republika e Koresë – 0.35%

Stadiumet e Kampionatit Botëror të futbollit “Katar 2022” Stadiumet e Kampionatit Botëror të futbollit “Katar 2022”

=20# Katari – 0.35%

Uellsi – 0.41%

18# ShBA – 0.46%

17# Japonia – 0.48%

16# Irani – 0.60%

15# Polonia – 0.82%

14# Zvicra – 1.00%

13# Meksika – 1.37%

12# Uruguai – 1.48%

11# Danimarka – 2.03%

Trofetë më të shtrenjtë të futbollit në botë Trofetë më të shtrenjtë të futbollit në botë

10# Kroacia – 2.31%

9# Portugalia – 5.11%

8# Argjentina – 6.45%

Reklama

7# Gjermania – 7.21%

6# Holanda – 7.70%

5# Belgjika – 7.90%

‘Al Rihla’ - më i shpejti në histori, zbulohet topi unik i "Katar 2022" ‘Al Rihla’ - më i shpejti në histori, zbulohet topi unik i "Katar 2022"

4# Anglia – 8.03%

3# Spanja – 11.53%

2# Brazili – 15.73%

1# Franca – 17.93% /Telegrafi/