LAJMI I FUNDIT:

Sulmuesit më të mirë në histori të futbollit, 30 lojtarë konkurrojnë për tri pozita

Sulmuesit më të mirë në histori të futbollit, 30 lojtarë konkurrojnë për tri pozita

Në mungesë të ceremonisë së Topit të Artë, France Football ka vendosur që të përzgjedh formacionin më të mirë në histori të futbollit, gjithnjë sipas tyre.

Revista e famshme franceze pas portierëve, mbrojtësve e mesfushorëve, tani ka nominuar sulmuesit më të mirë në histori të futbollit.


Prestigjiozja franceze do të publikojë formacionin më të mirë në histori, ku në tri pozitat e sulmit ka përfshirë nga 10 futbollistë.

Për pozitën e sulmuesit të djathë, në garë janë emra të mëdhenj, ku për momentin vetëm Lionel Messi dhe Arjen Robben janë ende aktiv.

Garrincha, George Best, David Beckham, Luis Figo, Jairzinho, Kevin Keegan, Arjen Robben, Lionel Messi, Samuel Eto’o dhe Stanley Matthews.

Për pozitën e sulmuesve të majtë vetëm Cristiano Ronaldo është ende aktiv.

Oleg Blokhine, Cristiano Ronaldo, Dragan Dzajic, Ryan Giggs, Thierry Henry, Rivaldo, Roberto Rivelino, Ronaldinho, Karl-Heinz-Rummenigge dhe Hristo Stotchkov janë në garë për këtë pozitë.

Ndërkohë sa i përket futbollistëve qendror në repartin e sulmit, asnjë nga ta nuk është aktiv në futboll.

Dennis Berkamp, Gerd Muller, Johan Cruyff, Kenny Dalglish, Eusebio, Sandor Kocsis, Romaro, Ronaldo, Marco Van Basten dhe George Weah konkurojnë për këtë pozitë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Si të mungonte një perlë e Granit Xhakës në festën e titullit te Bayer Leverkusen – mesfushori shqiptar shënon me stil nga 30 metra

Si të mungonte një perlë e Granit Xhakës në festën e titullit te Bayer Leverkusen – mesfushori shqiptar shënon me stil nga 30 metra

Bundesliga
Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Liga e Kampionëve
Përplasje mes dy futbollistëve në fushë te Real Madridi, Valverde e ofendon rëndë Brahim Diazin

Përplasje mes dy futbollistëve në fushë te Real Madridi, Valverde e ofendon rëndë Brahim Diazin

La Liga
Presidenti i Llapit me akuza të rënda drejt FFK-së pas barazimit me Dukagjinin

Presidenti i Llapit me akuza të rënda drejt FFK-së pas barazimit me Dukagjinin

Superliga
Jo vetëm Endrick e Mbappe, Reali do ta transferojë edhe një top sulmues në verë

Jo vetëm Endrick e Mbappe, Reali do ta transferojë edhe një top sulmues në verë

La Liga
Momente tensioni në fund të ndeshjes mes Dukagjinit dhe Llapit

Momente tensioni në fund të ndeshjes mes Dukagjinit dhe Llapit

Superliga
Kalo në kategori