LAJMI I FUNDIT:

Eusebio

13 Artikuj

Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ndërkombëtare
Mund mos ta ketë fituar Kupën e Botës, por Ronaldo e lë shumë mbrapa Messin me gola për klubin dhe vendin

Mund mos ta ketë fituar Kupën e Botës, por Ronaldo e lë shumë mbrapa Messin me gola për klubin dhe vendin

Përfaqësueset
Carragher zgjedh formacionin më të mirë të Botërorëve duke shfrytëzuar vetëm një lojtar nga secili vend

Carragher zgjedh formacionin më të mirë të Botërorëve duke shfrytëzuar vetëm një lojtar nga secili vend

Përfaqësueset
IFFHS publikon listën e golashënuesve më të mirë në historinë e futbollit – Romario i pari, Ronaldo i treti

IFFHS publikon listën e golashënuesve më të mirë në historinë e futbollit – Romario i pari, Ronaldo i treti

Ndërkombëtare
Renditen top 50 më të mirët në histori të futbollit

Renditen top 50 më të mirët në histori të futbollit

Ndërkombëtare
Messi, Pele dhe Ronaldo – 11-të lojtarët me më së shumti gola në histori për një klub të vetëm

Messi, Pele dhe Ronaldo – 11-të lojtarët me më së shumti gola në histori për një klub të vetëm

Ndërkombëtare
Maradona, Messi, Ronaldo: Cili është futbollisti më i mirë i të gjitha kohërave?

Maradona, Messi, Ronaldo: Cili është futbollisti më i mirë i të gjitha kohërave?

Ndërkombëtare
Lionel Messi është zyrtarisht golashënuesi i katërt më i madh në historinë e futbollit

Lionel Messi është zyrtarisht golashënuesi i katërt më i madh në historinë e futbollit

Ndërkombëtare
Sulmuesit më të mirë në histori të futbollit, 30 lojtarë konkurrojnë për tri pozita

Sulmuesit më të mirë në histori të futbollit, 30 lojtarë konkurrojnë për tri pozita

Ndërkombëtare
Kush është lojtari më i mirë i të gjitha kohërave? Tifozët zgjedhin më të mirin me sistem eliminimi

Kush është lojtari më i mirë i të gjitha kohërave? Tifozët zgjedhin më të mirin me sistem eliminimi

Ndërkombëtare
Real Madridi i Zidanes futet në mesin e skuadrave më të mira në histori – Në garë me Ajaxin e Cruyffit, Bayernin e Beckenbauerit e Liverpoolin e Paisleyt

Real Madridi i Zidanes futet në mesin e skuadrave më të mira në histori – Në garë me Ajaxin e Cruyffit, Bayernin e Beckenbauerit e Liverpoolin e Paisleyt

Liga e Kampionëve
Messi dhe 20 futbollistët që ishin super yje edhe si tinejxher

Messi dhe 20 futbollistët që ishin super yje edhe si tinejxher

Ndërkombëtare
Figo: Ronaldo, portugezi më i madh në histori

Figo: Ronaldo, portugezi më i madh në histori

Ndërkombëtare