LAJMI I FUNDIT:

Maradona, Messi, Ronaldo: Cili është futbollisti më i mirë i të gjitha kohërave?

Maradona, Messi, Ronaldo: Cili është futbollisti më i mirë i të gjitha kohërave?

Diego Maradona në këtë të premte ka mbushur 60 vite, derisa njihet si një futbollist i jashtëzakonshëm.

Sa ishte në fushë, legjenda argjentinase kishte frymëzuar shumë futbollistë që nëpër intervista e kanë pranuar se kanë shikuar videot e paraqitjeve të tij.

Për 34 vite, asnjë lojtar nuk ka arritur të dhuroj paraqitje më të mira në Amerikën Latine, derisa shumëkush mendon se Lionel Messi është më i mirë se ish-ylli i Napolit.


Por, në këtë debat më pas futen edhe ata që mendojnë se Cristiano Ronaldo është më i miri i të gjitha kohërave.

FourFourTwo ka krijuar një listë me 50 lojtarët më të mirë të të gjitha kohërave:

50# Xavi

p1elsip8ah1nqf1kls4b1ilhglv9.jpg

49# Nilton Santos

48# Michael Laudrup

47# Rivellino

p1elsisaib85j1bkjmaveam9teb.jpg

46# Juan Alberto Schiaffino

45# Oleg Blokhin

44# Didi

43# Fritz Walter

42# Matthias Sindelar

41# Gianluigi Buffon

p1elsiunfu1alrhkd6gs12ib5osd.jpg

40# Kenny Dalglish

39# Nandor Hidegkuti

38# Gianni Rivera

37# Ruud Gullit

p1elsj020f1n993l1p4k1b0i45vf.jpg

36# Paco Gento

35# Luis Suarez

34# Stanley Matthews

33# Gunter Netzer

32# Paolo Rossi

31# Juan Manuel Moreno

30# Lothar Matthaus

29# Raymond Kopa

28# Socrates

27# Bobby Moore

p1elsj47ad16ikim9g3m1e5t1phch.jpg

26# Valentino Mazzola

25# Carlos Alberto

24# Ronaldinho

p1elsj6e9ss56aal19ru1v6n1kj4j.jpg

23# Eusebio

22# Lev Yashin

21# Romario

20# Paolo Maldini

p1elsjf52j1jg2cqq2dk1od21pdql.jpg

19# Bobby Charlton

18# Giuseppe Meazza

17# Gerd Muller

16# Zico

15# Franco Baresi

14# George Best

p1elsjggvs1i5vivk1741se91dacn.jpg

13# Marco van Basten

12# Michel Platini

11# Garrincha

10# Ronaldo

9# Ferenc Puskas

8# Zinedine Zidane

p1elsjkdrclna1d3871v1hqhm4p.jpg

7# Franz Beckenbauer

6# Alfredo Di Stefano

5# Cristiano Ronaldo

p1elsjl4afl74pog1jgc1sk21bter.jpg

4# Johan Cruyff

3# Pele

2# Diego Maradona

1# Lionel Messi. /Telegrafi/

p1elsjludg1a5a76ek8m8n31dh2t.jpg

Në trend Sport

Më shumë
Dy vite pasi ‘injoroi’ ofertën e tyre, top ylli i jep dritën e gjelbër Arsenalit ta transferojë atë

Dy vite pasi ‘injoroi’ ofertën e tyre, top ylli i jep dritën e gjelbër Arsenalit ta transferojë atë

Premier League
Heroi i Spanjës në Euro 2024 doli nga berberi për t'u befasuar nga ajo që po shihet në rrugë

Heroi i Spanjës në Euro 2024 doli nga berberi për t'u befasuar nga ajo që po shihet në rrugë

Përfaqësueset
Ekziston që 11 vite dhe u krijua nga disa shokë që po pinin në një lokal - kundërshtari i mundshëm i Chelseat në Ligën e Konferencës

Ekziston që 11 vite dhe u krijua nga disa shokë që po pinin në një lokal - kundërshtari i mundshëm i Chelseat në Ligën e Konferencës

Ligat tjera
Barcelona e gjen në Rusi një tjetër kandidat potencial për ta përforcuar mesfushën

Barcelona e gjen në Rusi një tjetër kandidat potencial për ta përforcuar mesfushën

La Liga
Juventusi i Thiago Mottas me afrimet dhe objektivat kryesorë - formacioni i mundshëm

Juventusi i Thiago Mottas me afrimet dhe objektivat kryesorë - formacioni i mundshëm

Serie A
Klubi i njohur anglez bën thirrje që trajneri i tyre të marrë drejtimin e Anglisë

Klubi i njohur anglez bën thirrje që trajneri i tyre të marrë drejtimin e Anglisë

Ndërkombëtare
Kalo në kategori