LAJMI I FUNDIT:

Figo: Ronaldo, portugezi më i madh në histori

Figo: Ronaldo, portugezi më i madh në histori

Luis Figo ka ngritur në qiellin e shtatë sulmuesin e Real Madridit, Cristiano Ronaldon.

Reklama

Ish-mesfushori i Barcelonës, Real Madridit dhe Interit e ka cilësuar Ronaldon si më të mirin e gjitha kohërave për vendin e tij.

Figo ka respektuar edhe legjendën Eusebio, por sipas tij sulmuesi i Realit ka kaluar të gjithë në terma të përgjithshëm.

Ronaldo nuk është i përkëdheluri i La Ligas, kjo është statistika e tmerrshme e tij
Lexo po ashtu Ronaldo nuk është i përkëdheluri i La Ligas, kjo është statistika e tmerrshme e tij

“Ronaldo është portugezi më i madh në histori të futbollit”, ka thënë Figo për mediat spanjolle, përcjell Telegrafi.

“Ne duhet të respektojmë Eusebion, sepse ai ishte i pari, por në terma të përgjithshëm Ronaldo është më i miri”, përfundoi legjenda portugeze. /Telegrafi/

figo
Figo dhe Ronaldo gjatë kohës sa ishin bashkëlojtarë te kombëtarja portugeze