LAJMI I FUNDIT:

Messi dhe 20 futbollistët që ishin super yje edhe si tinejxher

Messi dhe 20 futbollistët që ishin super yje edhe si tinejxher

Me 28 mars, Goal.com do ta publikojë listën prej 50 lojtarëve të rinj që janë më të mirë dhe kanë lindur pas 1 janarit 1999.

Sa po kalojë vitet lojtarët e rinj po kanë më shumë hapësira për skuadrat e para.

Por ka pasur gjithmonë lojtarë të rinj që kanë luajtur që në moshë të re në klube dhe kombëtare të mëdha.

Duke u nisur nga dy legjendat e mëdha Pele dhe Maradona, deri tek aktualët Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo.

Të gjithë kanë qenë lojtarë të famshëm që në fëmijëri.

Goal.com ka zgjedhur 20 lojtarët më të mirë të rinj në histori.

Në lista të tilla padyshim gjithmonë gjendet edhe Micheal Owen, që në fëmijëri kishte shpërthyer, por pastaj nuk pati karrierë të madhe. /Telegrafi/

George Best

Gianluigi Buffon

Johan Cruyff

Duncan Edwards

Eusebio

Paulo Futre

Patrick Kluivert

Michael Laudrup

Paolo Maldini

Diego Maradona

Stanley Matthews

Lionel Messi

Michael Owen

Pele

Raul

Gianni Rivera

Cristiano Ronaldo

Ronaldo

Francesco Totti


Në trend Sport

Më shumë
Dalin pamjet se çfarë u bënë medaljeve Caicedo dhe Lavia pas humbjes së finales nga Liverpooli

Dalin pamjet se çfarë u bënë medaljeve Caicedo dhe Lavia pas humbjes së finales nga Liverpooli

Premier League
“Çfarë lojtari” - Bellingham i impresionuar nga ylli i Liverpoolit

“Çfarë lojtari” - Bellingham i impresionuar nga ylli i Liverpoolit

Premier League
Zbulohet oferta e 'çmendur' që Man Utd i bëri Mbappes, por francezi do të transferohet te Reali për shumë më pak

Zbulohet oferta e 'çmendur' që Man Utd i bëri Mbappes, por francezi do të transferohet te Reali për shumë më pak

Premier League
Hansi Flick dëshiron dy lojtarë të Manchester United nëse bëhet trajneri i Barcelonës

Hansi Flick dëshiron dy lojtarë të Manchester United nëse bëhet trajneri i Barcelonës

La Liga

"Kjo ishte diçka që nuk e kisha parë në asnjë lojtar deri në atë moment" - drejtori i Barcelonës thekson aftësinë mahnitëse të Ronaldos

Përfaqësueset
Coutinho tregon se kush duhet ta drejtojë Barcelonën mes Klopp dhe Flick

Coutinho tregon se kush duhet ta drejtojë Barcelonën mes Klopp dhe Flick

Bundesliga
Kalo në kategori