Me 28 mars, Goal.com do ta publikojë listën prej 50 lojtarëve të rinj që janë më të mirë dhe kanë lindur pas 1 janarit 1999.

Reklama

Sa po kalojë vitet lojtarët e rinj po kanë më shumë hapësira për skuadrat e para.

Por ka pasur gjithmonë lojtarë të rinj që kanë luajtur që në moshë të re në klube dhe kombëtare të mëdha.

Duke u nisur nga dy legjendat e mëdha Pele dhe Maradona, deri tek aktualët Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo.

Të gjithë kanë qenë lojtarë të famshëm që në fëmijëri.

Goal.com ka zgjedhur 20 lojtarët më të mirë të rinj në histori.

Reklama

Në lista të tilla padyshim gjithmonë gjendet edhe Micheal Owen, që në fëmijëri kishte shpërthyer, por pastaj nuk pati karrierë të madhe. /Telegrafi/

Reklama

George Best

Gianluigi Buffon

Johan Cruyff

Duncan Edwards

Eusebio

Paulo Futre

Patrick Kluivert

Michael Laudrup

Paolo Maldini

Diego Maradona

Stanley Matthews

Lionel Messi

Michael Owen

Pele

Raul

Gianni Rivera

Cristiano Ronaldo

Ronaldo

Francesco Totti