LAJMI I FUNDIT:

Sulmohet nga peshkaqeni dhe humb jetën aktori i “Piratëve të Karaibeve”

Sulmohet nga peshkaqeni dhe humb jetën aktori i “Piratëve të Karaibeve”

Aktori i Pirates of the Caribbean, Tamayo Perry, ka vdekur pasi u sulmua nga një peshkaqen, teksa bënte sërf në Hawaii.

49-vjeçari vdiq të dielën pasdite, konfirmuan shërbimet e urgjencës në Honolulu në një konferencë për shtyp.

Shërbimet e urgjencës u thirrën në plazhin Malaekahana rreth orës 13:00 me orën lokale, shkruan BBC.


Por, Perry, i cili ishte gjithashtu një roje plazhi, u shpall i vdekur nga mjekët, pasi u soll në breg me skuter uji.

Perry portretizoi një nga kërkuesit në “Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides”, filmi i katërt në ekskluzivitet.

Filmi i vitit 2011, i cili ndjek Johnny Depp në rolin e piratit të çuditshëm kapiten Jack Sparrow, luan gjithashtu Penelope Cruz dhe Geoffrey Rush.

Perry kishte gjithashtu role në vazhdimin e “Lost, Hawaii Five-0”, “Blue Crush” dhe “Charlie’s Angels”, “Full Throttle” dhe u shfaq në një reklamë të Coca-Cola.

Lindur në anën lindore të Oahu, Perry kishte bërë sërf profesionalisht për më shumë se një dekadë.

Në një rrëfim në Oahu Surfing Experience, ku ai ishte instruktor, ai përshkroi përvojat e tij duke surfuar “valën më vdekjeprurëse në botë”.

“Ky djalosh i vogël në ishull mund të përballet me më të mirët në botë”, shkroi ai.

Ai tha gjithashtu tha se disa vite më parë ishte përfshirë në “një aksident të frikshëm që u kthye në një përvojë gati fatale”.

Perry nuk shtjelloi se çfarë kishte përfshirë incidenti, por tha se ndodhi për shkak të mungesës së vetëdijes së dikujt tjetër. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
“Standarde joreale të trupit” – Kylie Jenner kritikohet për dukjen në fotografitë e publikuara

“Standarde joreale të trupit” – Kylie Jenner kritikohet për dukjen në fotografitë e publikuara

Magazina
“A është ai shqiptar”, Rita Ora habit me deklaratën: Vin Diesel më ka treguar për ilirët

“A është ai shqiptar”, Rita Ora habit me deklaratën: Vin Diesel më ka treguar për ilirët

Magazina

"Sepse Bana's të ban mirë", Arbana Osmani sjell sipërmarrjen e saj në Prishtinë: Radhën e ka rikthimi në ekran

Butrint Avdyli
Nelly Furtado rikthehet në skenë teksa pozon ‘topless’, në kopertinën për albumin e ardhshëm “7”

Nelly Furtado rikthehet në skenë teksa pozon ‘topless’, në kopertinën për albumin e ardhshëm “7”

Magazina
U kritikua se u martua me tuta, Portieri i Real Madridit Andriy Lunin, tregon pse bëri një gjë të tillë

U kritikua se u martua me tuta, Portieri i Real Madridit Andriy Lunin, tregon pse bëri një gjë të tillë

Magazina
Robert Berisha ankohet për çmimet e larta në jug të Shqipërisë: E dhashë makinën për të paguar shezlonet

Robert Berisha ankohet për çmimet e larta në jug të Shqipërisë: E dhashë makinën për të paguar shezlonet

Magazina
Kalo në kategori