LAJMI I FUNDIT:

Stupcat në skeçin e ri ironizojnë me darkat e shtrenjta të pushtetarëve

Stupcat në skeçin e ri ironizojnë me darkat e shtrenjta të pushtetarëve

Skeçi i fundit i Stupcave, i cili u lansua të hënën në mbrëmje, tregon urinë e pushtetarëve për të ngrënë darka luksoze në llogari të buxhetit shtetror.

Reklama

Shefi (Vedat Bajrami) shihet duke hyrë në një restaurant peshku, i përcjellur nga sigurimi dhe këshilltari i tij “me diplomë” (Mensur Safqiu). Ai pritet nga kamarieri i restaurantit (Osman Azemi), i cili me shumë panikë mundohet t’ia realizojë dëshirat Shefit.

Satira e Stupcave fillon kur Shefi fillimisht kërkon që sigurimi i tij të ushqehet vetëm me bukë e lulelakër, për shkak se paratë janë të shtetit dhe të popullit, e pastaj vazhdon duke u ushqyer me shuma marramendëse, e me ushqime të llojllojshme.

Shefi gjithashtu pranon një telefonatë nga djali i tij, i cili i kërkon atij që të udhëtojë në Spanjë. Ai ia mundëson djalit udhëtimin me protokol të shtetit, me hotel luksoz e me përcjellje, me pretekstin se djali i tij po shkon në Spanjë për të lobuar për njohjën e Kosovës.

Stupcat, si gjithmonë, vazhdojnë të shfaqin realitetin e hidhur të Kosovës dhe vazhdojnë të na bëjnë të qeshim nga të këqijat që i përjetojmë, qoftë nga shoqëria, qoftë nga pushtetarët.

Edhe skeçi “Shefi” nuk është ndryshe, ku ai tregon me saktësi se sa është abuzuar me paratë e taksapaguesve kosovarë.

Skeçin “Shefi” mund ta shikoni në videon më poshtë dhe në GjirafaVideo.

Në trend Magazina

Më shumë
Eskalon situata, Bledi Mane degradon me fjalor banal ndaj Nita Latifi në emision

Eskalon situata, Bledi Mane degradon me fjalor banal ndaj Nita Latifi në emision

Magazina
U përfolën për një projekt filmik, Luizi dhe Olta ndajnë pamjet e para teksa punojnë bashkë

U përfolën për një projekt filmik, Luizi dhe Olta ndajnë pamjet e para teksa punojnë bashkë

Magazina
Luana tërheqëse me kostum larjeje

Luana tërheqëse me kostum larjeje

Magazina
Publikohet dokumenti që vërteton se kurorëzimi i Luizit me Kiarën ishte fiktiv, fituesi i BBVA rezulton beqar në gjendjen civile

Publikohet dokumenti që vërteton se kurorëzimi i Luizit me Kiarën ishte fiktiv, fituesi i BBVA rezulton beqar në gjendjen civile

Magazina
Dikur konsiderohej ndër femrat më të bukura në botë, sot Heather Locklear duket e panjohur

Dikur konsiderohej ndër femrat më të bukura në botë, sot Heather Locklear duket e panjohur

Magazina
Rita Ora dhe Taika Waititi shkëlqejnë në një fotosesion për Vogue Australia - zbulojnë detaje rreth romancës dhe martesës së tyre

Rita Ora dhe Taika Waititi shkëlqejnë në një fotosesion për Vogue Australia - zbulojnë detaje rreth romancës dhe martesës së tyre

Magazina
Kalo në kategori