LAJMI I FUNDIT:

Statistikat tregojnë se vetëm një legjendë e Liverpoolit performoi më mirë se Salah kundër Evertonit

Statistikat tregojnë se vetëm një legjendë e Liverpoolit performoi më mirë se Salah kundër Evertonit

Pavarësisht disa momenteve të lëkundshme në lojë, Mohamed Salah shënoi dy gola kundër Evertonit.

I pari u shënua nga penalltia dhe goli i dytë erdhi kur Liverpool kishte një lojtar më shumë në fushë. Nunez ishte ai që asistoi për golin e dytë të Salah.

Sulmuesi uruguaian tani ka dhënë gjashtë asistime këtë sezon, dhe të gjitha ato i kanë shkuar yllit egjiptian, duke krijuar një partneritet emocionues sulmues për klubin nga Merseyside.

Salah nuk i festoi golat në derbi për shkak të situatës në Palestinë
Lexo po ashtu Salah nuk i festoi golat në derbi për shkak të situatës në Palestinë

Megjithatë, ajo që bën më shumë përshtypje janë statistikat e Mohamed Salah kundër Evertonit.

Mohamed Salah ka qenë i përfshirë drejtpërdrejt në tetë gola në 10 paraqitje në Ligën Premier kundër Evertonit për Liverpool (shtatë gola, një asistim).

Në të vërtetë, vetëm Steven Gerrard (9) ka shënuar më shumë gola për Reds se Salah (7 ) në këto ndeshje derbi të qytetit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Fitoi Ligën e Kampionëve, por tani duket i panjohur

Fitoi Ligën e Kampionëve, por tani duket i panjohur

Ndërkombëtare
Arsenali ka përpiluar listën e ngushtë me katër lojtarë për të zëvendësuar Gabriel Jesusin

Arsenali ka përpiluar listën e ngushtë me katër lojtarë për të zëvendësuar Gabriel Jesusin

Premier League
Nuk ka bindur me paraqitjet e tij, Ancelotti i thotë 20-vjeçarit të largohet nga Real Madridi

Nuk ka bindur me paraqitjet e tij, Ancelotti i thotë 20-vjeçarit të largohet nga Real Madridi

La Liga
Rregulli i pashkruar në familjen e Ronaldos për Messin - e zbulon motra e tij

Rregulli i pashkruar në familjen e Ronaldos për Messin - e zbulon motra e tij

Ndërkombëtare
Barcelona do të shtojë tre mbrojtës në verë për të kompensuar humbjen e dy yjeve

Barcelona do të shtojë tre mbrojtës në verë për të kompensuar humbjen e dy yjeve

La Liga
Interi i frikshëm shumë afër titullit të Serie A, mediat italiane i bëjnë jehonë Nerazzurrëve

Interi i frikshëm shumë afër titullit të Serie A, mediat italiane i bëjnë jehonë Nerazzurrëve

Serie A
Kalo në kategori