LAJMI I FUNDIT:

Spurs pëson humbje të rëndë kundër Timberwolves

Spurs pëson humbje të rëndë kundër Timberwolves
Reklama

Mbrëmë janë zhvilluar dhjetë ndeshje në ligën më të fortë të basketbollit në botë.

Minnesota Timberwolves nuk i ka zhgënjyer tifozët e vetë duke korrur fitore në palestrën Target Center.


Vendasit kanë triumfuar kundër skuadrës teksasiane San Antonio Spurs, të cilët pësuan humbje të thelle me rezultat 128-89.

Për asnjë moment ‘ujqërit’ nuk e vënë në dyshim fitoren e tyre duke ngadhënjyer në katër periudhat e ndeshjeve.

Basketbollisti më efikas te Wolves më i mirë ishte Robert Covington, i cili realizoi 21 pikë gjersa u ndihmua nga dyshja Derrick Rose dhe Karl-Anthony Towns, ku secili shënoi 16 sosh.

Te mysafirët më i miri në parket ishte Jakop Poeltl që shënoi 14 pikë ndërsa tri pikë më parë i realizoi Marco Belinelli.

Rezultatet dhe video sekuencat e ndeshjeve të mbrëmshme në NBA
Lexo po ashtu Rezultatet dhe video sekuencat e ndeshjeve të mbrëmshme në NBA

Pas kësaj, Minnesota ka bilanc prej 11 fitoreve dhe po aq humbjeve ndërsa për Dallasin ishte fitorja e dhjetë kundrejt 11 humbjeve.

Ndryshe, Timberwolves do të takohet në takimin e radhës me Boston Celtics kurse Spursat do të ballafaqohen me Houston Rockets. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Luis  Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Luis Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Ndërkombëtare
Çfarë i duhet Man United për të siguruar kualifikimin tutje, pas barazimit me Galatasaray?

Çfarë i duhet Man United për të siguruar kualifikimin tutje, pas barazimit me Galatasaray?

Liga e Kampionëve
Alarm te Prishtina 01 në debutimin në Elite Stage të Ligës së Kampionëve në futsall, humbje zhgënjyese ndaj Almatyt

Alarm te Prishtina 01 në debutimin në Elite Stage të Ligës së Kampionëve në futsall, humbje zhgënjyese ndaj Almatyt

Futsall
Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Premier League
Barcelona zbulon stemën e re me kuptim të veçantë

Barcelona zbulon stemën e re me kuptim të veçantë

La Liga
Ronaldo në telashe të mëdha: Ylli portugez është paditur për promovim të kriptomonedhave

Ronaldo në telashe të mëdha: Ylli portugez është paditur për promovim të kriptomonedhave

Ndërkombëtare
Kalo në kategori