Spektakël me shtatë gola të shënuar, Barcelona fiton me përmbysje në udhëtim te Villarreali

Barcelona ka fituar një ndeshje spektakolare në udhëtim te Villarreali me rezultat 3-4.

Ka qenë një duel i jashtëzakonshëm mes dy skuadrave, ku filloi shumëmë mirë për mysafirët që realizuan dy gola të shpejtë brenda tre minutave.

Gavi hapi serinë e golave në minutën e 12-të pas një asistimi nga Yamal, derisa tre minuta më vonë Frenkie de Jong realizoi për 0-2.

Vendasit u rikthyen në lojë gjatë pjesës së parë, kur Foyth fillimisht realizoi në minutën e 26-të për 1-2.

Sulmuesi norvegjez Sorloth u gjend bukur pas asistimit nga Pedraza dhe realizoi për 2-2 pesë minuta para fundit të pjesës së parë.

Pjesa e dytë nisi më mirë për vendasit të cilët vetëm pas pesë minutave Baena realizoi për epërsinë e parë të vendasve 3-2.

Megjithatë katalunasit nuk u dorëzuan dhe në minutën e 68-të ishte Ferran Torres që realizoi pas dy tentimeve të njëpasnjëshme për 3-3.

Tre minuta më vonë në skenë doli Robert Lewandowski ku pas një gjuajtje të fortë të Yamal topi goditi shtyllën dhe nga kthimi i tij Lewa shënoi për 3-4.

Deri në fund Barcelona u mbrojt mirë dhe mori një fitore të madhe në një terren të vështirë si ai i Estadio de la Ceramica. /Telegrafi/

Nga Spanja raportojnë se Lunin ka arritur marrëveshje me gjigantin e Ligës Premier

Ish-futbollisti që e la karrierën profesioniste për t'u bërë luftëtar në UFC tani po shpartallon kundërshtarët