Spektakël në pjesën e parë në “Stamford Bridge”, shënohen tre gola – mbretërit shkojnë në pushim me epërsi

Pjesa e parë mes Chelseat dhe Real Madridit po del të jetë spektakël, ku pas 45 minutave mbretërit kanë shkuar në pushim me epërsi prej 2-1.

Ndeshja nisi furishëm me raste nga të dyja palët, kur Vinicius Junior rrezikoi i pari, ndërsa atij iu përgjigj Recce James.

Goli i parë erdhi në minutën e 21-të, kur një kombinim i bukur mes Vinicius dhe Karim Benzemas solli epërsinë e Los Blancos, me francezin që shënoi me kokë për 1-0.

Vetëm tre minuta më pas i njëjti lojtar, sërish me kokë shënoi për 2-0 pas asistimi të Luka Modric.

Por në minutën e 40-të, Chelsea u kthye në lojë, kur Jorginho asistoi te Kai Havertz që shënoi për 2-1.

Pjesa e parë sa i përket mbajtjes së topit ishte në anën e Chelseat, ndërsa rastet dhe goditjet në portë ishin në të mirë të Real Madridit.

Një epërsi e madhe e Real Madridit dhe kjo fal lojtarit të tyre kresor, Karim Benzema që po kalon një sezon të madh. /Telegrafi/

Thellohet skandali – Florentino Perez takoi gjyqtarin para nisjes së El Clasicos

Vetëm pesë lojtarë janë

Vetëm pesë lojtarë janë "të paprekshëm" te Barcelona - të tjerët janë në shitje

A u vodh Barcelona në El Clasico? Cafu deklarohet shkurt dhe qartë

Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

Bayerni shokon të gjithë me trajnerin i cili do ta drejtojë ekipin sezonin e ardhshëm

Është historia e futbollit dhe mbijeton si një shofer taksie: Makthi i persekutimit dhe internimit të Hakan Sukur