Liverpooli ka shënuar fitore me rezultat 2-0 në udhëtimin e tyre te Southamptoni në ndeshjen e vlefshme për javën e dytë të Ligës Premier.

Reds kanë vazhduar formën e mirë dhe fitoret edhe në ndeshjen e dytë të Ligës Premier duke shënuar fitore ndaj Southamptonit.

Golat në këtë ndeshje u shënuan nga Danny Ings (83′) për vendasit, ndërsa për mysafirët shënuan Sadio Mane (45+) dhe Roberto Firmino (71′).

Liverpooli vazhdon me fitore, triumfon në udhëtim te Southamptoni Liverpooli vazhdon me fitore, triumfon në udhëtim te Southamptoni

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte sulmuesi Mane, i cili pas golit dhe asistimit u notua me 8.7.

Në anën tjetër, nota më e ulët shkoi për portierin Adrian dhe mbrojtësin Jan Bednarek, të ciëlt pas gabimeve u vlerësuan me 5.7.

Southampton:

Liverpool:

/Telegrafi/