LAJMI I FUNDIT:

‘South Park’ po vjen në Anibar 2023

‘South Park’ po vjen në Anibar 2023

Eric “Butters” Stough, drejtori i animacionit të një nga serialeve të animuara më të njohura në botë, “South Park”, po vjen në Anibar!

“South Park” ka marrë vlerësime pozitive nga kritikët dhe është përfshirë në listat e botimeve të ndryshme të shfaqjeve më të mëdha televizive. “South Park” ka fituar çmime të shumta, duke përfshirë pesë çmime Primetime Emmy dhe një çmim Peabody. Në vitin 1999 u realizua edhe filmi “South Park: Bigger, Longer & Uncut”, i cili pati shumë sukses, duke fituar një nominim për çmimin Oscar. Në vitin 2013, TV Guide e renditi “South Park” si serialin e dhjetë më të mirë televiziv të të gjitha kohërave.


Eric Stough do t’i bashkëngjitet edicionit të 14-të të festivalit të filmit të animuar Anibar, me një prezantim fantastik rreth fakteve më interesante dhe punës së tij në “South Park”. Ky prezantim është i hapur për të gjithë, pra mos e humbisni mundësinë për të mësuar gjithçka rreth “South Park” dhe për të takuar një nga animatorët më të suksesshëm në botë, Eric Stough.

Eric Stough është regjisor dhe producent i animacionit për shfaqjen e animuar hit të Comedy Central “South Park”. Seriali i animuar ka përfunduar njëzet e pesë sezone, dhe për Eric Stough seriali i ka sjellur pesë çmime Emmy të fituara si dhe çmimin e lakmuar Peabody. Ai përfundoi kolegjin në Universitetin e Kolorados me krijuesit Trey Parker dhe Matt Stone. Stough filloi karrierën e tij duke punuar për Denver’s Celluloid Studios duke punuar si asistent regjisor në reklama kombëtare.

Ai ishte regjisori i animacionit për “South Park: Bigger, Longer & Uncut” dhe ka punuar me Trey Parker dhe Matt Stone në “Orgazmo, Team America: World Police” dhe hitin e Broadway-t “The Book of Mormon”. Ai prodhoi dhe drejtoi animacion për të dy lojërat e konsolës së South Park, “The Stick of Truth” (publikuar nga Ubisoft në 2014) dhe “The Fractured But Whole” (publikuar nga Ubisoft në 2017). Për momentin, ai po punon në sezonin e 26-të të South Park, duke përfshirë dy edicione speciale për Paramount+, restorantin e ri të Matt dhe Trey, Casa Bonita, si dhe një lojë të re konsole. /Telegrafi/

Artikull i sponzorizuar

Në trend Magazina

Më shumë
Të pandashëm edhe pas mbarimit të Big Brother, Heidi Baci ndan një moment intim me Romeon

Të pandashëm edhe pas mbarimit të Big Brother, Heidi Baci ndan një moment intim me Romeon

Magazina
Jennifer Lopez mahnit plot elegancë, në shfaqjen e Dior në Paris

Jennifer Lopez mahnit plot elegancë, në shfaqjen e Dior në Paris

Magazina
Luiz Ejlli dhe Kiara Tito me pushime në jug, sjellin fotografi krah njëri-tjetrit

Luiz Ejlli dhe Kiara Tito me pushime në jug, sjellin fotografi krah njëri-tjetrit

Magazina
Filmi i ri i Netflix me Jessica Alba u kritikua ashpër nga shikuesit, duke e etiketuar të tmerrshëm

Filmi i ri i Netflix me Jessica Alba u kritikua ashpër nga shikuesit, duke e etiketuar të tmerrshëm

Magazina
Taylor Swift gëlltit përsëri një insekt gjatë performancës së saj në Londër, muaj pasi bëri të njëjtën gjë në Chigaco

Taylor Swift gëlltit përsëri një insekt gjatë performancës së saj në Londër, muaj pasi bëri të njëjtën gjë në Chigaco

Magazina
Xhuli Nura merr vëmendje me një video, ndërsa shfaqet duke kërcyer me tupana në mes të Dyseldorfit

Xhuli Nura merr vëmendje me një video, ndërsa shfaqet duke kërcyer me tupana në mes të Dyseldorfit

Magazina
Kalo në kategori