Sot (e mërkurë) janë në orar për t’u zhvilluar ndeshjet kthyese në kuadër të çerekfinaleve të Ligës së Kampionëve.

Ethet e Ligës së Kampionëve pritet të jenë prezentë edhe gjashtë mbrëmjes së sotme, me dy ndeshje të forta për t’u zhvilluar.

Padyshim se ndeshja më interesante dhe më e fortë zhvillohet në stadiumin “Wanda Metropolitano”, ku Atletico Madridi pret Manchester Cityn.

Ekipi i Diego Simeones ka humbur me rezultat 1-0 ndeshjen e parë dhe synon ta bëjë befasinë e madhe duke eliminuar favoritët e Pep Guardiolas.

Në anën tjetër, Liverpooli i Jurgen Klopp ka punë më të lehtë në “Anfield” ndaj Benficës, pas fitores 3-1 në ndeshjen e parë.

Reklama

Të dy takimet pritet të fillojnë nga ora 21:00 dhe do të mësohen skuadrat që do t’i bashkohen Real Madridit dhe Villarrealit në gjysmëfinale. /Telegrafi/

Reklama