LAJMI I FUNDIT:

Sot zhvillohen çerekfinalet e para në Ligën e Evropës dhe Ligën e Konferencës

Sot zhvillohen çerekfinalet e para në Ligën e Evropës dhe Ligën e Konferencës

Sot (e enjte) janë në orar për të zhvilluar ndeshjet e para në Ligën e Evropës dhe Ligën e Konferencës, të vlefshme për fazën çerekfinale.

Reklama

Pas ndeshjeve të Ligës së Kampionëve gjatë të martës dhe mërkurës, tani radha është për ‘ethet’ e Ligës së Evropës dhe Ligës së Konferencës.

E enjtja është e gjitha e rezervuar për ekipet dhe tifozët e skuadrave që luajnë në garën e dytë dhe tretë elitare për klube evropiane.

Vëmendja më e madhe padyshim se është te Liga e Evropës, ku ka klube të mëdha evropiane si Juventusi, Manchester Unitedi, Sporting Lisbona, Sevilla dhe Roma.

Ndeshja më interesante padyshim se pritet të jetë ajo në mes të Unitedit dhe Sevilla, e cila pritet të zhvillohet në Old Trafford, ndërsa Juventusi pret Sportingun në “Allianz Stadium”, me të dy ndeshjet që nisin nga ora 21:00.

Takimi tjetër i orës 21:00 është ai në mes të Bayer Leverkusen dhe Royale Union SG, ndërsa ndeshja e vetme nga ora 18:45 është ajo në mes të Feyenoord dhe Romës.

Në Ligën e Konferencës, Gent dhe West Ham luajnë nga ora 18:45 në një përballje interesante, ndërsa Anderlechti pret AZ Alkmaarin.

Dy ndeshjet tjera të orës 21:00 janë ato në mes të Basel dhe Nice, dhe Lech Poznan me Fiorentinën.

Ndeshjet kthyese çerekfinale të të dy Ligave do të zhvillohen pas një jave, apo më saktë me datë 20 prill. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dy formacionet e mundshme të Real Madridit nëse trajner emërohet Xabi Alonso

Dy formacionet e mundshme të Real Madridit nëse trajner emërohet Xabi Alonso

La Liga
“Kam faj unë që nuk është në kulmin e karrierës”, Guardiola flet për lojtarin që Man City pagoi 50 milionë euro

“Kam faj unë që nuk është në kulmin e karrierës”, Guardiola flet për lojtarin që Man City pagoi 50 milionë euro

Premier League
Çeku flet për stadiumin nacional: Nuk besoj që një projekt kaq i rëndësishëm duhet të shndërrohet në betejë lokale

Çeku flet për stadiumin nacional: Nuk besoj që një projekt kaq i rëndësishëm duhet të shndërrohet në betejë lokale

Superliga
Real Madrid monitoron situatën e Victor Osimhen

Real Madrid monitoron situatën e Victor Osimhen

La Liga
Zbulohen fitimet e gjyqtarëve të Ligës Premier, fitojnë shifra marramendëse

Zbulohen fitimet e gjyqtarëve të Ligës Premier, fitojnë shifra marramendëse

Premier League
Uli Hoeness me fjalë që pak kush mund t'i priste për Leroy Sane

Uli Hoeness me fjalë që pak kush mund t'i priste për Leroy Sane

Bundesliga
Kalo në kategori