LAJMI I FUNDIT:

Solskjaer, Pochettino, Zidane dhe 12 trajnerët tjerë që mund ta drejtojnë Unitedin në sezonin e ardhshëm

Solskjaer, Pochettino, Zidane dhe 12 trajnerët tjerë që mund ta drejtojnë Unitedin në sezonin e ardhshëm
Foto: Goal/Getty

Portali i njohur sportiv Goal.com ka përpiluar një listë prej 15-të trajnerësh që mund ta drejtojnë Manchester Unitedin në sezonin e ardhshëm 2019/20.

Reklama

Ole Gunnar Solskjaer është duke udhëhequr Unitedin që disa javë duke arritur katër fitore radhazi në katër ndeshjet e para që kur mori detyrën nga i shkarkuari Jose Mourinho.

Megjithatë, norvegjezi është vetëm trajner i përkohshëm deri në fund të sezonit dhe stoli i Unitedit po vazhdon të lidhet me shumë emra të njohur trajnerësh.

Solskjaer: Nuk dua të largohem nga Unitedi
Lexo po ashtu Solskjaer: Nuk dua të largohem nga Unitedi

Portali i njohur sportiv Goal.com ka përpiluar një listë prej 15-të trajnerësh që mund ta drejtojnë Manchester Unitedin në sezonin e ardhshëm 2019/20.

Tre emrat më të mundshëm (Foto: Goal/Getty)

I pari në listë vazhdon të mbetet Solskajer, i cili po bënë një punë të mirë me skuadrën dhe mund t’i drejtojë edhe në sezonin e ri pasi drejtuesit po e pëlqejnë punën e tij.

Në listë janë edhe emra tjerë që janë lidhur që nga koha e Mourinhos, si trajneri i Tottenham Hotspur, Mauricio Pochettino dhe francezi Zinedine Zidane.

Zidane i gatshëm ta pranoj drejtimin e Unitedit në sezonin e ri
Lexo po ashtu Zidane i gatshëm ta pranoj drejtimin e Unitedit në sezonin e ri

Lista me trajnerët që mund ta drejtojnë Unitedin gjithashtu ka emra tjerë trajnerësh të mëdhenj si Massimiliano Allegri, Carlo Ancelotti, Dider Deschamps dhe Diego Simeone.

Në anën tjetër në listë ka edhe emra befasues dhe më pak të mundshëm si Eddie Hoëe i Bournemouth, Marco Rose i RB Salzburg dhe Nuno Espirito Santo i Wolves.

1.Ole Gunnar Solskjaer

Ole Gunnar Solskjaer (Foto: Michael Regan/Getty Images/Guliver)

2.Mauricio Pochettino

Mauricio Pochettino (Getty Images)

3.Zinedine Zidane

Zinedine Zidane (Getty Images)

4.Laurent Blanc

5.Antonio Conte

Antonio Conte (Foto: Getty Images/Guliver)

6.Massimiliano Allegri

Massimiliano Allegri (Foto: Getty Images)

7.Leonardo Jardim

8.Eddie Howe

9.Diego Simeone

Diego Simeone (Foto: Getty Images/Guliver)

10.Nuno Espirito Santo

11.Carlo Ancelotti

12.Roberto Martinez

13.Didier Deschamps

14.Ryan Giggs

15.Marco Rose

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Ndërkombëtare
Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Premier League
Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

La Liga
Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Premier League
Real Madridi rivalizon Barcelonën në garën për shërbimet e talentit 19-vjeçar

Real Madridi rivalizon Barcelonën në garën për shërbimet e talentit 19-vjeçar

La Liga
Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

La Liga
Kalo në kategori