LAJMI I FUNDIT:

Solskjaer: Nuk dua të largohem nga Unitedi

Solskjaer: Nuk dua të largohem nga Unitedi
Ole Gunnar Solskjaer (Foto: Michael Regan/Getty Images/Guliver)
Reklama

Ole Gunnar Solskjaer ka shprehur haptas dëshirën e tij për të qëndruar gjatë si trajner i Manchester Unitedit.

Legjenda norvegjeze erdhi si trajner i përkohshëm vetëm para disa javësh në krye të klubit nga Old Trafford, duke e zëvendësuar Jose Mourinhon e shkarkuar.


Megjithatë, Solskjaer tashmë ka arritur të kthejë në binar ekipin, duke fituar katër ndeshjet e para si trajner dhe tani pranon se nuk dëshiron të largohet në fund të sezonit.

United vazhdon me ecurinë pozitive, mposht Newcastlen
Lexo po ashtu United vazhdon me ecurinë pozitive, mposht Newcastlen

“Nuk dua të largohem”, u përgjigj fillimisht Solskajer për Sky Sports, kur u pyet nëse do largohet në maj.

“Unë po mendoj vetëm për ndeshjen e ardhshme, sepse nëse fitoni katër, mund të fitoni edhe katër të tjerë me këtë klub”.

“Kjo është sfida, ky është standardi për të cilin jemi mësuar”.

Pogba: Me Mourinhon kemi luajtur ndryshe, por jo si me Solksjaerin
Lexo po ashtu Pogba: Me Mourinhon kemi luajtur ndryshe, por jo si me Solksjaerin

“Ndaj Newcastle ishte një performancë shumë profesionale”.

“Nuk kemi arritur asnjëherë në lartësitë që mund të bëjmë, por ndjeja se ishim në kontroll, na mbante të qetë”, përfundoi norvegjezi. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Genc Nuza bëhet viral në rrjetet sociale, ndërpreu dy herë ndeshjen mes HJK Helsinki dhe Aberdeen

Genc Nuza bëhet viral në rrjetet sociale, ndërpreu dy herë ndeshjen mes HJK Helsinki dhe Aberdeen

Ndërkombëtare
Harrojeni “Fadil Vokrrin”, fusha e përmbytur nga ‘uji dhe lloçi’ në Lubjanë vjedh gjithë vëmendjen para ndeshjes në Ligën e Konferencës

Harrojeni “Fadil Vokrrin”, fusha e përmbytur nga ‘uji dhe lloçi’ në Lubjanë vjedh gjithë vëmendjen para ndeshjes në Ligën e Konferencës

Ndërkombëtare
Aubameyang ka shënuar një nga golat më të bukur të sezonit në ndeshjen ndaj Ajaxit

Aubameyang ka shënuar një nga golat më të bukur të sezonit në ndeshjen ndaj Ajaxit

Liga e Evropës
Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Premier League
Bellingham dhe Real Madridi në mes të një udhëkryqi - anglezi mund ta humbë sezonin dhe Euro 2024

Bellingham dhe Real Madridi në mes të një udhëkryqi - anglezi mund ta humbë sezonin dhe Euro 2024

La Liga
Chelsea e ka gjetur zëvendësuesin e Pochettinos, ai ka 15 trofe të fituar në karrierë

Chelsea e ka gjetur zëvendësuesin e Pochettinos, ai ka 15 trofe të fituar në karrierë

Premier League
Kalo në kategori