Manchester Unitedi dhe trajneri Ole Gunnar Solskjaer janë në mes të përgatitjes për një spastrim masiv në afatin kalimtar të janarit.

Djajtë e Kuq, të cilët kanë përjetuar një fillim të dobët të sezonit në të gjitha garat nën menaxherin Solskjaer, dëshirojnë të shkurtojnë skuadrën e tyre.

Sipas mediumit Thu Sun, Unitedi pritet t’i largoj lojtarët që nuk kanë bindur me paraqitjen e tyre dhe nuk ndihen të kënaqur me kohen e lojës.

Manchester United cakton shumën për transferimet e janarit Manchester United cakton shumën për transferimet e janarit

Holandezi Donny van de Beek është ai që dëshiron të largohet për më shumë kohë loje, ashtu si edhe anglezi Jesse Lingard.

Anthony Martial është një tjetër që mund të largohet, ndërsa Victor Lindelof gjithashtu mendon largimin pasi është zgjedhja e dytë pas Harry Maguire dhe Raphael Varane në mbrojtjen qendrore.

Phil Jones ka të ngjarë të jetë lojtari i fundit apo i pesti që do të largohet në janar nga Old Trafford. /Telegrafi/