LAJMI I FUNDIT:

Solari kthen Realit te fitorja në La Liga, mposht me shumë vështirësi Valladolidin

Solari kthen Realit te fitorja në La Liga, mposht me shumë vështirësi Valladolidin
Solari në ndeshjen kundër Real Valladolid (Foto; Denis Doyle/Getty Images/Guliver)

Real Madridi ka fituar ndaj Valladolidit në La Liga me rezultat 2-0.

Reklama

Kjo ishte fitorja e parë e trajnerit Santiago Solari me Los Blancos në kampionatin elitar, por erdhi me shumë vështirësi.

Ndeshja filloi me rastin e mirë nga Karim Benzema në minutën e katër, ndërsa Antonito i vendasve rrezikoi portën e Realin në minutën e 34.

Gareth Bale në tentim për të dribluar Alberto Guitian e Real Valladolidit (Foto: Denis Doyle/Getty Images/Guliver)

Gareth Bele kishte një rast për gol në minutën 36-të, por gola nuk shikuam në 45 minuat e parë.

Pjesa e dytë filloi me rastin e Benzemas (55′) dhe Casemiros (56′).

Vendasit iu përgjigjën me Ruben Alcarez (58′) dhe Toni (66′), dyshja ishin të pafat duke goditur shtyllën.

Ruben Alcaraz në tentim për t’i shënuar Realit (Foto: Denis Doyle/Getty Images/Guliver)

Goli i parë në takim ishte autogol nga Kiko, i cili devijoi gjuajtën e Vinicius Junior. Ndërsa në minutën e 88-të shënoi edhe Sergio Ramos nga pika e bardhë.

Pas kësaj fitore Reali ngjitet në vendin e gjashtë me 17 pikë, kurse Valladolidi bie në pozitën e tetë me 16 pikë.

Ndeshja e ardhshme e Los Blancos është kundër Celta Vigos, kurse Valladolidi ndaj Eibarit. /Telegrafi/