LAJMI I FUNDIT:

Skuadrat me më shumë humbje në vitin 2023 – Chelsea është e vetmja top skuadër në listë

Skuadrat me më shumë humbje në vitin 2023 – Chelsea është e vetmja top skuadër në listë

Vetëm tri skuadra në vitin kalendarik 2023 kanë humbur më shumë ndeshje se sa Chelsea.

Blutë dominuan në tri sesione transferimesh, janë skuadra e vetme e madhe evropiane e pranishme në renditje.

Katër skuadra të tjera nga Seria A në top 20 janë përfshirë nga Optas që përfshin klube nga pesë ligat kryesore evropiane:

22) RAYO VALLECANO

17 humbje në 2023

21) WOLVERHAMPTON

17 humbje në 2023

20) LECCE

17 humbje në 2023

19) AJACCIO

17 humbje në 2023

18) HOFFENHEIM

17 humbje në 2023

17) Crystal Palace

17 humbje në 2023

16) EVERTON

18 humbje në 2023

15) SALERNITANA

18 humbje në 2023

14) VERONA

18 humbje në 2023

13) CELTA VIGO

18 humbje në 2023

12) OSASUNA

18 humbje në 2023

11) LORIENT

18 humbje në 2023

10) NOTTINGHAM FOREST

19 humbje në 2023

9) VALENCIA

19 humbje në 2023

8) BOURNEMOUTH

19 humbje në 2023

7) FULHAM

19 humbje në 2023

6) NANTES

19 humbje në 2023

5) SASSUOLO

19 humbje në 2023

4) CHELSEA

19 humbje në 2023

3) WERDER BREMEN

20 humbje në 2023

2) EMPOLI

20 humbje në 2023

1) ALMERIA

24 humbje në 2023. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Shqipërisë pas ndeshjes me Italinë

UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Shqipërisë pas ndeshjes me Italinë

Kombëtarja e Shqipërisë
Shqiptarët dhe serbët u përleshën në qendër të Gelsenkirchen

Shqiptarët dhe serbët u përleshën në qendër të Gelsenkirchen

Përfaqësueset
Anglia në epërsi ndaj Serbisë - gol dhe rekord për Jude Bellingham

Anglia në epërsi ndaj Serbisë - gol dhe rekord për Jude Bellingham

Përfaqësueset

"Chiesa dhe Barella mund të luanin edhe në 2006-tën, Dimarcon do ta zëvendësoja menjëherë" - Totti flet pas ndeshjes me Shqipërinë

Përfaqësueset
Përzgjedhësi i Holandës, Ronald Koeman, neveriti tifozët e futbollit pasi u kap duke futur gishtin nga hunda në gojë

Përzgjedhësi i Holandës, Ronald Koeman, neveriti tifozët e futbollit pasi u kap duke futur gishtin nga hunda në gojë

Përfaqësueset
Real Madridi fut në listën e dëshirave sensacionin e Serie A  - ai kushton 30 milionë euro

Real Madridi fut në listën e dëshirave sensacionin e Serie A - ai kushton 30 milionë euro

La Liga
Kalo në kategori