LAJMI I FUNDIT:

Skuadrat me moshën mesatare më të madhe në Evropë –  befasojnë Interi, Sevilla dhe Real Betisi

Skuadrat me moshën mesatare më të madhe në Evropë –  befasojnë Interi, Sevilla dhe Real Betisi

Nerazzurrët dolën në fushë dhe fituan ndeshjen që i dërgoi në finalen e Kupës së Italisë duke mposhtur Juventusin me një skuadër me moshë mesatare prej 29.2 vjeç.

Reklama

Mosha mesatare e përgjithshme e Interit është 28.9 vjet, duke marrë parasysh të gjithë skuadrën.

Interi është pra skuadra “më e vjetër” në Itali, e vetmja skuadër në Serië A në mesin e 10 skuadrave në këtë renditje speciale.

Klubet që kryesojnë renditjen e publikuar nga Transfermarkt janë Real Betis dhe Cadiz.

Më poshtë i gjeni 10 skuadrat më të vjetra në Evropë.

10) AJACCIO (Francë)

Mosha mesatare: 28.4 vjeç

Numri i anëtarëve të ekipit: 30

Vlera në treg e skuadrës: 27 milionë

9) Inter (Itali)

Mosha mesatare: 28.4 vjeç

Numri i anëtarëve të ekipit: 27

Vlera e tregut të skuadrës: 535 milionë

8) Sivasspor (Turqi)

Mosha mesatare: 28.5 vjeç

Numri i anëtarëve në rozë: 31

Vlera në treg e skuadrës: 26 milionë

7) Atletico Madrid (Spanjë)

Mosha mesatare: 28.5 vjeç

Numri i anëtarëve të ekipit: 22

Vlera në treg e skuadrës: 457 milionë

6) Ionikos Nikeas (Greqi)

Mosha mesatare: 28.6 vjeç

Numri i anëtarëve të ekipit: 27

Vlera në treg e skuadrës: 9 milionë

5) Pas Lamia 1964 (Greqi)

Mosha mesatare: 28.6 vjeç

Numri i anëtarëve të ekipit: 33

Vlera në treg e skuadrës: 10 milionë

4) Rayo Vallecano (Spanjë)

Mosha mesatare: 28.6 vjeç

Numri i anëtarëve të ekipit: 25

Vlera në treg e skuadrës: 95 milionë

3) Sevilla (Spanjë)

Mosha mesatare: 28.8 vjeç

Numri i anëtarëve të ekipit: 24

Vlera në treg e skuadrës: 209 milionë

2) Cadiz (Spanjë)

Mosha mesatare: 28.9 vjeç

Numri i anëtarëve të ekipit: 26

Vlera në treg e skuadrës: 62 milionë

1) Real Betis (Spanjë)

Mosha mesatare: 28.9 vjeç

Numri i anëtarëve të ekipit: 29

Vlera në treg e skuadrës: 253 milionë

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Ndërkombëtare
Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bundesliga
Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Premier League
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Asistimi i jashtëzakonshëm për Josulun, fantastiku Bellingham e pranon se e kopjon Modricin

Asistimi i jashtëzakonshëm për Josulun, fantastiku Bellingham e pranon se e kopjon Modricin

La Liga
Kalo në kategori