LAJMI I FUNDIT:

Skenarin më të mirë origjinal e fiton “Green Book”, kurse atë të përshtatur “BlackkKlansman”

Skenarin më të mirë origjinal e fiton “Green Book”, kurse atë të përshtatur “BlackkKlansman”
HOLLYWOOD, CALIFORNIA - FEBRUARY 24: (L-R) Brian Currie, Peter Farrelly, and Nick Vallelonga accept the Original Screenplay award for 'Green Book' onstage during the 91st Annual Academy Awards at Dolby Theatre on February 24, 2019 in Hollywood, California. (Photo by Kevin Winter/Getty Images)

Filmi “Green Book” e ka fituar çmimin Oscar për Skenarin më të mirë origjinal në edicionin e 91-të të Academy Awards.

Reklama

Brian Currie, Peter Farrelly dhe Nick Vallelonga u nderuan me Oscar në ‘Academy Awards 2019’ për shkrimin e skenarit të këtij filmi.

Më poshtë është lista e plotë e konkurrentëve në këtë kategori:

The Favourite (Deborah Davis and Tony McNamara)

First Reformed (Paul Schrader)

Green Book (Nick Vallelonga, Brian Currie dhe Peter Farrelly)

Roma (Alfonso Cuaron)

Vice (Adam McKay)

Të gjitha lajmet nga Oscars
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Oscars

Ndërkaq, çmimin për Skenarin më të mirë të përshtatur e ka fituarBlackkKlansman”. Më poshtë jua sjellim të gjithë konkurrentët në këtë kategori:

The Ballad of Buster Scruggs (Joel and Ethan Coen)

BlackkKlansman (Charlie Wachtel, DAvid Rabinowitz, Kevin Wilmott dhe Spike Lee)

Can You Ever Forgive Me? (Nicole Holofcener dhe Jeff Whitty)

If Beale Street Could Talk (Barry Jenkins)

A Star is Born (Eric Roth, Bradley Cooper, Will Fetters)

/Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Neymar sërish në telashe në lidhjen me të dashurën shtatzënë, xhirohet me dy femra në Spanjë

Neymar sërish në telashe në lidhjen me të dashurën shtatzënë, xhirohet me dy femra në Spanjë

Magazina
Refugjate e luftës - Kosovarja Atdhetare Hoxha martohet me yllin anglez të ragbit

Refugjate e luftës - Kosovarja Atdhetare Hoxha martohet me yllin anglez të ragbit

Magazina
Me imazhe provokuese para pasqyrës, Morena Taraku shfaqet në super formë

Me imazhe provokuese para pasqyrës, Morena Taraku shfaqet në super formë

Magazina
Pas gjyqit famëkeq me Johnny Depp, Amber Heard rikthehet me rol të madh në filmin e ri

Pas gjyqit famëkeq me Johnny Depp, Amber Heard rikthehet me rol të madh në filmin e ri "In The Fire"

Magazina
Naomi Campbell flet hapur për abuzimin me drogën dhe alkoolin: Po vrisja veten

Naomi Campbell flet hapur për abuzimin me drogën dhe alkoolin: Po vrisja veten

Magazina
Publikohet traileri për dokumentarin e Beckham, nëna e tij shqetësohej se do të humbte gjithçka për shkak të Victorias

Publikohet traileri për dokumentarin e Beckham, nëna e tij shqetësohej se do të humbte gjithçka për shkak të Victorias

Magazina
Kalo në kategori