LAJMI I FUNDIT:

Situata e grupit të Ballkanit, skuadra e Ilir Dajës ende e ka fatin për kalimin tutje në duart e saj

Situata e grupit të Ballkanit, skuadra e Ilir Dajës ende e ka fatin për kalimin tutje në duart e saj

Ballkani edhe pse ishte në epërsi nga pjesa e parë, pësoi humbje në fund me rezultat 2-1 nga Sivasspor në “Fadil Vokrri” në kuadër të xhiros së katër të fazës së grupeve.

Reklama

Armend Thaqi shënoi golin për Ballkanin, ndërsa në pjesën e dytë mysafirët shënuan dy herë me Hakan Arslan dhe Karol Angielskin për të fituar ndeshjen.

Ballkani pas kësaj humbje ka katër pikë dhe mban vendin e fundit në grup me pikë të barabarta me Slavian, e cila e ka mposhtur skuadrën tonë.

Sivasspori dhe Cluj tani kanë nga shtatë pikë dhe mbajë vendet e para.

Ballkani fillimisht luan pas dy javësh ndaj Slavias në shtëpi, ndërsa ndeshjen e fundit i shkon Clujit.

Gjasat ende janë për të kaluar grupin, por tani është më e vështirë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga

"Ma kujton Cristiano Ronaldon, së shpejti do të jetë në nivel me Mbappen" - trajneri portugez e ngrit në qiell sensacionin e Barcelonës

La Liga
Bellingham pyetët nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

Bellingham pyetët nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

La Liga
Forma e jashtëzakonshme e Bellingham, Ancelotti ka një përgjigje epike: Duhet ta shikojmë pasaportën e tij edhe njëherë

Forma e jashtëzakonshme e Bellingham, Ancelotti ka një përgjigje epike: Duhet ta shikojmë pasaportën e tij edhe njëherë

La Liga
Caktohet përfundimisht se ku do të zhvillohet ndeshja Zvicër - Kosovë

Caktohet përfundimisht se ku do të zhvillohet ndeshja Zvicër - Kosovë

Ndërkombëtare
Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

La Liga
Kalo në kategori