LAJMI I FUNDIT:

Simeone zbulon emrat e dy transferimeve të para të Atleticos, tregon edhe situatën e Carrasco me Barcelonën

Simeone zbulon emrat e dy transferimeve të para të Atleticos, tregon edhe situatën e Carrasco me Barcelonën

Trajneri Diego ‘El Cholo’ Simeone ishte në programin El Partidazo me Juanma Castano nga Cadena COPE dhe shqyrtoi situatën aktuale të Atletico Madrici dhe çështjet e ndryshme që e rrethojnë atë.

Reklama

Atletico do të bëjë disa ndryshime në afatin kalimtar veror dhe tashmë janë piketuar emrat dhe repartet ku do të ndërhyhet.

Është vet trajneri argjentinas, Simeone, i cili ka zbuluar disa nga lëvizjet që do t’i bëjë Atletico këtë verë.

Zbulohet plani i largimeve me transferimeve të reja të Atletico Madridit këtë verë
Lexo po ashtu Zbulohet plani i largimeve me transferimeve të reja të Atletico Madridit këtë verë

“Soyuncu do të na bashkohet, ai do të na ndihmoj në mbrojtje”, ka thënë fillimisht Simone për Cope.

“Do të bashkohet edhe Santiago Mourino, do të bëjë parasezonin me ne. Ata na kanë dhënë referenca shumë të mira”.

“Atletico do të nënshkruajë ata që mundet në mënyrë që klubi të vazhdojë të rritet”.

“Yannick Carrasco ka mundësinë të bashkohet me Barcelonën, që është një gjë e mirë. Mundësi për karrierën e tij. Mbetet për të dhënë më të mirën”.

“Gjithmonë dua që lojtarët më të mirë të qëndrojnë, por nëse largohen, e falënderoj për gjithçka”.

Shkëmbimi Ferran Torres-Carrasco është i ndërlikuar
Lexo po ashtu Shkëmbimi Ferran Torres-Carrasco është i ndërlikuar

“Unë shoh që klubi është shumë i qetë, ne e dimë se çfarë mund të largohet për të krijuar situata të mira ekonomike”, përfundoi trajneri i Atleticos.

Ndryshe, Barcelona ka një opsion rreth 20 milionë euro për të nënshkruar me Carrasco, pas marrëveshjes së sezonit të fundit për Memphis Depay. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Solskjaer kritikon Man Utd për Kane dhe tregon katër yjet që ai iu lut klubit të nënshkruante gjatë kohës së tij

Solskjaer kritikon Man Utd për Kane dhe tregon katër yjet që ai iu lut klubit të nënshkruante gjatë kohës së tij

Premier League
Një minë ruse i vrau vëllain në luftë, shtatë ditë më vonë Riznyk luajti në Ligën e Kampionëve me Shakhtar Donetsk

Një minë ruse i vrau vëllain në luftë, shtatë ditë më vonë Riznyk luajti në Ligën e Kampionëve me Shakhtar Donetsk

Liga e Kampionëve
UEFA gjobit Shqipërinë me 44 mijë euro për ekseset në ndeshjen ndaj Polonisë, i jep edhe pesë paralajmërime

UEFA gjobit Shqipërinë me 44 mijë euro për ekseset në ndeshjen ndaj Polonisë, i jep edhe pesë paralajmërime

Kombëtarja e Shqipërisë
Xherdan Shaqiri ndëshkohet me karton të kuq në humbjen e Chicago Fire

Xherdan Shaqiri ndëshkohet me karton të kuq në humbjen e Chicago Fire

Ligat tjera
Kosova bie për dy pozita në renditjen e FIFA-s, Shqipëria ngritet për tri vende

Kosova bie për dy pozita në renditjen e FIFA-s, Shqipëria ngritet për tri vende

Përfaqësuesja e Kosovës
Joao Felix zbulon se ai pranoi një ulje të konsiderueshme të pagës për t’u transferuar te Barcelona

Joao Felix zbulon se ai pranoi një ulje të konsiderueshme të pagës për t’u transferuar te Barcelona

La Liga
Kalo në kategori