LAJMI I FUNDIT:

Shumë klube të mëdha pas Karim Adeyemit, spikatin Reali dhe Barcelona

Shumë klube të mëdha pas Karim Adeyemit, spikatin Reali dhe Barcelona

Karim Adeyemi pritet të jetë një nga emrat më të kërkuar në afatet kalimtare të ardhshme për futbollistë.

Reklama

Sulmuesi i RB Salzburgut, në një intervistë për Tuttosport deklaroi se po mendon për të ardhmen e tij.

“Dua të shkoj në një ekip të nivelit të lartë”, deklaroi ai.

Gara për blerjen e tij tashmë ka nisur dhe mediet spanjolle shpjegojnë se do të ketë një “El Clasico” mes Real Madridit dhe Barcelonës për shërbimet e talentit gjerman.

Kylian Mbappe është objektivi kryesor i Real Madridit, pa harruar edhe Erling Haaland, por “Loc Blancos” nuk do të qëndrojnë pasivë për Adeyemin.

Operacioni për sulmuesi 19-vjeçar sigurisht që do të jetë më pak i kushtueshëm, gjithsesi, vlera e kartonit të tij është rritur shumë muajt e fundit.

Barcelona ka nevojë të përforcohet në fazën sulmuese dhe së bashku me Ansu Fatin, katalnasit do të krijonin një dyshe të madhe për të ardhmen.

Nëse Salzburgu arrin ta kalojë fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve, Adeyemi do të kushtojë edhe më shtrenjtë.

Në Gjermani e duan edhe Bayern Munich dhe Borussia Dortmundit, ndërsa nga Liga Premier e kanë rritur interesin, me Liverpoolin që është në krye të kërkesave.  /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Tre shqiptarë në kërkim nga policia angleze, vodhën 300 mijë funte në shtëpinë e Sterlingut

Tre shqiptarë në kërkim nga policia angleze, vodhën 300 mijë funte në shtëpinë e Sterlingut

Ndërkombëtare
Zyrtare: Julian Nagelsmann emërohet trajner i Gjermanisë

Zyrtare: Julian Nagelsmann emërohet trajner i Gjermanisë

Përfaqësueset
Shtatë shtetet e vetme që janë ndaluar të luajnë në histori të Kupës së Botës

Shtatë shtetet e vetme që janë ndaluar të luajnë në histori të Kupës së Botës

Përfaqësueset
Lajm i mirë për Real Madridin, Vinicius Jr dhe Arda Guler kthehen në stërvitje me grupin

Lajm i mirë për Real Madridin, Vinicius Jr dhe Arda Guler kthehen në stërvitje me grupin

La Liga
Nora Gjakova dhe Distria Krasniqi kalojnë në finale, sigurojnë medaljet e argjendta në Grand Slamin e Bakut

Nora Gjakova dhe Distria Krasniqi kalojnë në finale, sigurojnë medaljet e argjendta në Grand Slamin e Bakut

Xhudo
Kalo në kategori