LAJMI I FUNDIT:

Shuma marramendëse që do të përfitojë Benzema gjatë qëndrimit në Arabinë Saudite

Shuma marramendëse që do të përfitojë Benzema gjatë qëndrimit në Arabinë Saudite
(Foto: Getty/Twitter/Al Ittihad)

Karim Benzema është zyrtarizuar si lojtar i ri i klubit saudit, Al-Ittihad.

Reklama

Sulmuesi francez i ka dhënë fund karrierës së tij mbresëlënëse me Real Madridin, për të nisur një aventurë të re.

Pas Cristiano Ronaldos, i cili nënshkroi për Al Nassr, një tjetër emër i madh i futbollit do të luajë në Arabinë Saudite.

Zyrtare: Karim Benzema vazhdon karrierën në Arabinë Saudite
Lexo po ashtu Zyrtare: Karim Benzema vazhdon karrierën në Arabinë Saudite

Dhe natyrisht, për t’i bindur lojtarët e këtij niveli që ta kalojnë në një ligë më inferiore nevojitet një ofertë e majme.

Sipas raportimeve, Benzema do të përfitojë një total prej 600 milionë eurosh neto (rreth 200 milionë euro në sezon) gjatë qëndrimit trevjeçar (deri në vitin 2026) te Al Ittihad – duke i përfshirë edhe marrëveshjet nga reklamat. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kosovë
Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Përfaqësueset
Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

La Liga
Ky është futbollisti që mashtroi më së shumti në këtë afat kalimtar: Ai ndërroi katër klube në 29 ditë

Ky është futbollisti që mashtroi më së shumti në këtë afat kalimtar: Ai ndërroi katër klube në 29 ditë

Ligat tjera
“Kokën lartë, nuk u dorëzuam edhe pas golit” – Armend Thaqi analizon ndeshjen ndaj Plzenit

“Kokën lartë, nuk u dorëzuam edhe pas golit” – Armend Thaqi analizon ndeshjen ndaj Plzenit

Ligat tjera
Notat e lojtarëve, Viktoria Plzen 1-0 Ballkani: Zyba e Kuç me vlerësimin më të lartë

Notat e lojtarëve, Viktoria Plzen 1-0 Ballkani: Zyba e Kuç me vlerësimin më të lartë

Ligat tjera
Kalo në kategori