LAJMI I FUNDIT:

Zyrtare: Karim Benzema vazhdon karrierën në Arabinë Saudite

Zyrtare: Karim Benzema vazhdon karrierën në Arabinë Saudite
(Foto: Twitter/Al Ittihad)
Reklama

Sulmuesi francez, Karim Benzema, i është bashkuar klubit saudit, Al-Ittihad.

Pas konfirmimit të largimit të tij nga Real Madridi pritej që të zyrtarizohej destinacioni i radhës për 35-vjeçarin.


Ai ka vendosur të ndjekë hapat e ish-bashkëlojtarit të tij, Cristiano Ronaldo dhe të provojë një aventurë të re në Arabinë Saudite.

I gjithë fjalimi emocionues i Benzemas në lamtumirën e tij nga Real Madridi
Lexo po ashtu I gjithë fjalimi emocionues i Benzemas në lamtumirën e tij nga Real Madridi

Njoftohet se Benzema ka nënshkruar kontratë trevjeçare me Al-Ittihad, e cila e lidh me klubin e ri deri në vitin 2026.

Benzema është këtu. Një tigër i ri do të ulërijë. Mirë se vjen në Ittihad!”, shkruan në njoftimin e klubit në Twitter. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mbappe tashmë ka vendosur se kë do të zgjidhte mes Arsenalit dhe Liverpoolit

Mbappe tashmë ka vendosur se kë do të zgjidhte mes Arsenalit dhe Liverpoolit

Premier League
Goli i parë i Galatasarayt kundër Man Utd nuk duhej të pranohej për shkak të rregullit pak të njohur

Goli i parë i Galatasarayt kundër Man Utd nuk duhej të pranohej për shkak të rregullit pak të njohur

Liga e Kampionëve
Xavi solli një Barcelonë kundër Portos siç nuk është parë në më shumë se 20 vjet

Xavi solli një Barcelonë kundër Portos siç nuk është parë në më shumë se 20 vjet

Liga e Kampionëve
Luis  Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Luis Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Ndërkombëtare
“Kjo është një ëndërr”, 19-vjeçari Nico Paz i tronditur pasi shënoi golin e parë me Real Madridin

“Kjo është një ëndërr”, 19-vjeçari Nico Paz i tronditur pasi shënoi golin e parë me Real Madridin

Liga e Kampionëve
“Nëse organi antidoping po bën punën e tij, Djokovic duhet të pezullohet”, legjenda franceze godet ashpër nacionalistin serb

“Nëse organi antidoping po bën punën e tij, Djokovic duhet të pezullohet”, legjenda franceze godet ashpër nacionalistin serb

Tenis
Kalo në kategori