Është humane nëse pyesim vetën tonë për gabimet tona.

Reklama

Por, çka nëse mendoni se natyra ka gabuar? Epo, është shekulli i 21-të, dhe ju nuk keni nevojë të rrini me natyrën që Zoti iu dha.

Dhjetë mitet rreth të famshmëve që njerëzit ende i besojnë (Foto) Dhjetë mitet rreth të famshmëve që njerëzit ende i besojnë (Foto)

Bright Side ju sjell disa nga personazhet e famshme shumë të bukura që sfiduan të gjitha mosmarrëveshjet dhe zgjodhën t’i nënshtrohen ndryshimeve gjinore. Ata dikur ishin meshkuj, sot gëzojnë trupin e një femre.

7. Andreja Pejiq

Kur mendoni për fat, ju kujtohet Andreja e cila fitoi dy herë titillun si femra më ‘e nxehtë’ e vitit. Ajo u kthye në një model androgani, duke performuar në shfaqjen e modës mashkullore dhe femërore. Kohët e fundit ajo ndryshoi emrin e saj në Andreja.

6. Lili Elbe

Reklama

Gruaja daneze ishte e para që mori kirurgjinë transgjinore në vitin 1930. Filmi shumë i shikuar i vitit 2015, “Danish Girl” ishte një biopik i Lilit, që mori vlerësim të madh në Festivalin e Filmit të Venecias. Festivali i Filmit LGBT gjithashtu jep katër çmime në emër të saj.

Reklama

5. Laverne Cox

Laverne Cox u bë transgjinori i parë që u propozua për një çmim Emmy. Jeta, në fund të fundit, është shumë më e lehtë kur ndjek zemrën tënde. Aktorja amerikane është gjithashtu një anëtare aktive e shoqërisë transgjinore.

4. Kim Petras

?

A post shared by @kimpetras on Oct 18, 2017 at 5:08pm PDT

Petras u bë top temë e qytetit për shkak të vendimit të saj për të ndryshuar gjininë e saj në moshë shumë të re 12-vjeçare.

#fb chillin' ! And damn right I think I was cute ?

A post shared by @kimpetras on Nov 29, 2014 at 2:23pm PST

Reklama

Kjo këngëtare mahnitëse gjermane e muzikës pop pëlqen të kompozojë këngët e saj. Ajo gjithashtu ka bërë disa modele për një zinxhir mbarëkombëtar të salloneve të bukurisë në Gjermani.

3. Amiyah Scott

Aktorja Amiyah Scott konsideronte Rihannën dhe Lil ‘Kim si frymëzimet e saj më të mëdha të stilit. Duke ardhur nga një sfond i përulur, ajo habiti të gjithë me bukurinë e sapo fituar në reality show “Housewives Real” të Atlantas.

Reklama

2. Jenna Talackova

Modeli kanadez me të vërtetë ka guxim si ajo ngriti një padi kundër organizatorëve të konkurrencës së Miss Universe dhe madje edhe Donald Trump – dhe ajo fitoi. Edhe pse Jenna nuk ishte në gjendje për të fituar konkursin, ajo me siguri fitoi zemrat për të qenë të ndershëm.

1. Carmen Carrera

Reklama

Christopher Roman mori emrin e skenës Carmen Carrera dhe tani është një yll dhe modele televizive. Popullariteti i saj nuk ka asnjë kufizim që nga një peticion i dërguar në Victoria’s Secret për ta bërë atë modelen e parë transeksuale.

Bonus: Colter Alexander

Colter kush? Disa prej jush nuk mund të kenë dëgjuar për të, por shpirti dhe ndershmëria e tij e sjellin atë në listën tonë me krenari. Është e vështirë të injorosh këtë njeri, ndërkohë që me krenari ndan publikisht artikullin e tij të trans-it, duke u bërë idhull për këdo që dëshiron të largojë çdo ditë betejën që kanë me trupin e tyre dhe dëshiron t’i japë shpirtrat e tyre trupave që meritojnë.

Reklama
Reklama

Pa marrë parasysh sa e vështirë duket jeta, nëse e ndiqni zemrën tuaj, bota është në këmbët tuaja. Nëse shpirti juaj nuk i përket trupit tuaj, mund të jetë koha për të kaluar. /Telegrafi/