LAJMI I FUNDIT:

Shpëtim Duro e ofron dorëheqjen dhe kryesia e Dritës ia pranon atë: Nuk u arrit objektivi i vetëm që patëm

Shpëtim Duro e ofron dorëheqjen dhe kryesia e Dritës ia pranon atë: Nuk u arrit objektivi i vetëm që patëm

Drita është eliminuar nga Digitalb Kupa e Kosovës në çerekfinale.

Reklama

Kampioni në fuqi i Kosovës është eliminuar nga Vëllaznimi duke pësuar humbje 1-0.

Gjilanasit e kishin objektiv të vetëm Kupën e Kosovës dhe në momentin që u eliminuan, trajneri i ardhur Shpëtim Duro ka ofruar dorëheqjen.

Këtë për Telegrafin e ka konfirmuar zëvendës drejtori i klubit gjilanas, Valon Zymberi.

Drejtuesit e Dritës, Valon Zymberi, Fetih Murseli dhe Fisnik Kërçeli

“Drita ka pasur objektivin e vetëm Kupën e Kosovës dhe ky objektiv ka qenë edhe i profesor Shpëtim Duros”.

“Pas eliminimit nga Kupa e Kosovës, profesori e ka ofruar dorëheqjen pasi më nuk kishte objektiva me klubin”.

“Pas konsultimit të bordit me kryetarin kemi rënë dakord që ta pranojmë dorëheqjen e Duros”, ka thënë Zymberi për Telegrafin.

Dy palët janë ndarë me marrëveshje, duke lënë mundësinë e bashkëpunimit edhe në të ardhmen.

“Jemi ndarë me marrëveshje me profesor Duron, por duke lënë mundësinë e bashkëpunimit edhe në të ardhmen. Ai ka qenë shumë profesionist dhe korrekt me ne ashtu si edhe ne që jemi treguar korrekt me të”, u shpreh Zymberi.

Ardian Nuhiu (D), do ta marrë drejtimin e Dritës pas largimit të Duros.

Vendin e Duros do ta marrë ndihmësi i tij Ardian Nuhiu.

“Kemi vendosur që pozitën e trajnerit ta marrë ndihmësi i deritashëm i Duros, Ardian Nuhiu”, tha Zymberi.

Ndryshe Drita përveç eliminimit nga Kupa e Kosovës, ka mbetur edhe mbrapa në luftën për titullin e kampionit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kosovë
Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Përfaqësueset
Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

La Liga
Ky është futbollisti që mashtroi më së shumti në këtë afat kalimtar: Ai ndërroi katër klube në 29 ditë

Ky është futbollisti që mashtroi më së shumti në këtë afat kalimtar: Ai ndërroi katër klube në 29 ditë

Ligat tjera
“Kokën lartë, nuk u dorëzuam edhe pas golit” – Armend Thaqi analizon ndeshjen ndaj Plzenit

“Kokën lartë, nuk u dorëzuam edhe pas golit” – Armend Thaqi analizon ndeshjen ndaj Plzenit

Ligat tjera
Notat e lojtarëve, Viktoria Plzen 1-0 Ballkani: Zyba e Kuç me vlerësimin më të lartë

Notat e lojtarëve, Viktoria Plzen 1-0 Ballkani: Zyba e Kuç me vlerësimin më të lartë

Ligat tjera
Kalo në kategori