LAJMI I FUNDIT:

“Shpërthimi i coronavirusit”, Interi konfirmon edhe dy lojtarë tjerë të infektuar – Shtyhet ndeshja me Sassuolon

“Shpërthimi i coronavirusit”, Interi konfirmon edhe dy lojtarë tjerë të infektuar – Shtyhet ndeshja me Sassuolon

Lojtarët e Interit janë të ndaluar të udhëtojnë për detyrë ndërkombëtare pasi klubi njoftoi se Stefan de Vrij dhe Matias Vecino gjithashtu rezultuan pozitivë në testet për COVID-19.

Reklama

Pasi lajmit të infektimit të Danilo D’Ambrosio dhe Samir Handanovic, Nerazzurrët lëshuan ​​një deklaratë tjetër këtë mëngjes për të njoftuar më shumë raste të infektimit në skuadër.

Autoriteti lokal shëndetësor i Milanit ka vendosur që Interi nuk do të jetë në gjendje të stërvitet për katër ditë dhe lojtarët e ekipit nuk do të jenë në gjendje të udhëtojnë për pushimet ndërkombëtare.

Interi ka frikë nga shpërthimi i COVID-19 në skuadër
Lexo po ashtu Interi ka frikë nga shpërthimi i COVID-19 në skuadër

“FC Internazional Milano njofton se Stefan de Vrij dhe Matias Vecino u testuan pozitivisht për COVID-19 pas testeve të kryera dje”.

“Dy lojtarët e Nerazzurrëve janë tashmë në karantinë në shtëpi”.

“Autoriteti lokal shëndetësor i Milanos, i informuar për rastet e reja pozitive, vendosi si vijon: Pezullimi i menjëhershëm i çdo lloji të aktivitetit të ekipit për katër ditë, përfshirë të dielën, 21 mars”.

“Inter-Sassuolo; ndalim për ndeshjen e planifikuar për të shtunën, 20 mars 2021”.

“Ndalimi i përgjigjes në thirrje për të gjithë lojtarët e ftuar nga ekipet e tyre përkatëse kombëtare”.

“Të hënën, 22 mars, përpara rinisjes përfundimtare të aktiviteteve, testet molekulare do të përsëriten për të gjithë ekipin”, thuhet në njoftimin e Interit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Xhaka thyen heshtjen, flet për largimin nga Arsenali dhe godet në fund Topçinjtë për një gjë

Xhaka thyen heshtjen, flet për largimin nga Arsenali dhe godet në fund Topçinjtë për një gjë

Bundesliga
Në vitin 2027 nuk do të ketë Ligë të Kampionëve: UEFA ka gati tri gara të reja

Në vitin 2027 nuk do të ketë Ligë të Kampionëve: UEFA ka gati tri gara të reja

Ndërkombëtare
Lojtari i vetëm që mund ta shpëtojë Pochettinon nga shkarkimi prej Chelseat

Lojtari i vetëm që mund ta shpëtojë Pochettinon nga shkarkimi prej Chelseat

Premier League
Ylli i Manchester United rikthehet në dispozicion të trajnerit Ten Hag

Ylli i Manchester United rikthehet në dispozicion të trajnerit Ten Hag

Premier League
Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Premier League
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
Kalo në kategori