LAJMI I FUNDIT:

Interi ka frikë nga shpërthimi i COVID-19 në skuadër

Interi ka frikë nga shpërthimi i COVID-19 në skuadër

Danilo D’Ambrosio dhe Samir Handanovic kanë rezultuar pozitiv me coronavirus dhe Interi ka frikë nga një shpërthim me shtatë lojtarë të ekipit të parë në rrezik.

Reklama

Sipas mediumit Il Corriere dello Sport, shtatë lojtarë që nuk kanë testuar pozitiv për COVID-19 ishin në autobusin e ekipit me dy lojtarët të dielën e kaluar.

D’Ambrosio kishte simptomat e para të dielën në mëngjes dhe Handanovic që atëherë ishte testuar pozitivisht.

D’Ambrosio infektohet me COVID-19
Lexo po ashtu D’Ambrosio infektohet me COVID-19

Lojtarët që kanë shmangur coronavirusin deri më tani – Stefan de Virj, Achraf Hakimi, Nicolo Barella, Christian Eriksen, Ivan Perisic, Lautaro Martinez dhe Romelu Lukaku – ishin të gjithë në autobusin e ekipit me dy lojtarët pozitivë të dielën.

Gazeta raporton lajmin alarmues nga Pinetina, ku Nerazzurët kanë frikë se një shpërthim mund të ndikojë në serinë e tyre pozitive në kampionat.

Interi në telashe, Handanovic rezulton pozitiv me COVID-19
Lexo po ashtu Interi në telashe, Handanovic rezulton pozitiv me COVID-19

Handanovic do të mungojë vetëm një ndeshje para ndërprerjes ndërkombëtare javën e ardhshme dhe pastaj të kthehet kundër Bolognas.

Ekipi i Antonio Contes qëndron në vendin e parë në Serie A me një diferencë prej nëntë pikësh në krahasim me Milanin e vendin e dytë, dhe 10 pikë me kampionët në fuqi të Juventusit, të cilët kanë një ndeshje më pak. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Tre shqiptarë në kërkim nga policia angleze, vodhën 300 mijë funte në shtëpinë e Sterlingut

Tre shqiptarë në kërkim nga policia angleze, vodhën 300 mijë funte në shtëpinë e Sterlingut

Ndërkombëtare
Zyrtare: Julian Nagelsmann emërohet trajner i Gjermanisë

Zyrtare: Julian Nagelsmann emërohet trajner i Gjermanisë

Përfaqësueset
Shtatë shtetet e vetme që janë ndaluar të luajnë në histori të Kupës së Botës

Shtatë shtetet e vetme që janë ndaluar të luajnë në histori të Kupës së Botës

Përfaqësueset
Lajm i mirë për Real Madridin, Vinicius Jr dhe Arda Guler kthehen në stërvitje me grupin

Lajm i mirë për Real Madridin, Vinicius Jr dhe Arda Guler kthehen në stërvitje me grupin

La Liga
Nora Gjakova dhe Distria Krasniqi kalojnë në finale, sigurojnë medaljet e argjendta në Grand Slamin e Bakut

Nora Gjakova dhe Distria Krasniqi kalojnë në finale, sigurojnë medaljet e argjendta në Grand Slamin e Bakut

Xhudo
Kalo në kategori