LAJMI I FUNDIT:

Interi në telashe, Handanovic rezulton pozitiv me COVID-19

Interi në telashe, Handanovic rezulton pozitiv me COVID-19

Interi ka njoftuar se Samir Handanovic ka rezultuar pozitiv me COVID-19 pas shokut të tij të skuadrës Danilo D’Ambrosio.

Portieri që është edhe kapiten nuk do të jetë në ndeshjen që Interi i zhvillon në udhëtimi në Seria A ndaj Parmas.


D’Ambrosio ishte lojtari i parë që doli pozitiv për Coronavirus të martën, duke e vendosur grupin në izolim.

Konferenca për shtypi para ndeshjes e planifikuar për të premten është anuluar si masë paraprake.

Klubi ka lëshuar një deklaratë që konfirmon se Handanovic ka rezultuar pozitiv me COVID-19 dhe është i izoluar në shtëpi.

Interi kishte një shpërthim të Coronavirusit në mesin e stafit të tyre, ku më se keqi e pësoi drejtori Giuseppe Marotta që ishte edhe në spital si masë paraprake.

Ekzistojnë disa alternativa për Handanoviç, edhe pse asnjëri prej tyre nuk ka zhvilluar asnjë ndeshje këtë sezon.

Ionut Radu është zgjedhja e dytë, e ndjekur nga Daniele Padelli dhe Filip Stankovic./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Hidhet shorti për Copa America 2024, Brazili në ‘grupin e vdekjes’

Hidhet shorti për Copa America 2024, Brazili në ‘grupin e vdekjes’

Përfaqësueset
Golashënuesi i tretë më i mirë në Evropë transferohet te Milani për vetëm 17.5 milionë euro?

Golashënuesi i tretë më i mirë në Evropë transferohet te Milani për vetëm 17.5 milionë euro?

Serie A
Kanë investuar miliona, por mbesin amator dhe qesharak: Penalltia e shkaktuar në Arabinë Saudite bën xhiron e botës

Kanë investuar miliona, por mbesin amator dhe qesharak: Penalltia e shkaktuar në Arabinë Saudite bën xhiron e botës

Premier League
Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Ndërkombëtare
“Do të doja ta shihja te Barcelona” – Suarez ia thotë në sy dëshirën e tij sulmuesit të ri të Real Madridit

“Do të doja ta shihja te Barcelona” – Suarez ia thotë në sy dëshirën e tij sulmuesit të ri të Real Madridit

La Liga
Bayerni i kërkon Realit ta përfshijë një yll të tyre në ofertën për Davies

Bayerni i kërkon Realit ta përfshijë një yll të tyre në ofertën për Davies

Bundesliga
Kalo në kategori