Interi ka njoftuar se Samir Handanovic ka rezultuar pozitiv me COVID-19 pas shokut të tij të skuadrës Danilo D’Ambrosio.

Portieri që është edhe kapiten nuk do të jetë në ndeshjen që Interi i zhvillon në udhëtimi në Seria A ndaj Parmas.

D’Ambrosio ishte lojtari i parë që doli pozitiv për Coronavirus të martën, duke e vendosur grupin në izolim.

Konferenca për shtypi para ndeshjes e planifikuar për të premten është anuluar si masë paraprake.

Klubi ka lëshuar një deklaratë që konfirmon se Handanovic ka rezultuar pozitiv me COVID-19 dhe është i izoluar në shtëpi.

Interi kishte një shpërthim të Coronavirusit në mesin e stafit të tyre, ku më se keqi e pësoi drejtori Giuseppe Marotta që ishte edhe në spital si masë paraprake.

Ekzistojnë disa alternativa për Handanoviç, edhe pse asnjëri prej tyre nuk ka zhvilluar asnjë ndeshje këtë sezon.

Ionut Radu është zgjedhja e dytë, e ndjekur nga Daniele Padelli dhe Filip Stankovic./Telegrafi/