LAJMI I FUNDIT:

Shkoi në Arabi për të nënshkruar kontratën, por Gerrard zbulon kushtin e çuditshëm të klubit arab dhe refuzoi ofertën e tyre

Shkoi në Arabi për të nënshkruar kontratën, por Gerrard zbulon kushtin e çuditshëm të klubit arab dhe refuzoi ofertën e tyre

Ishte pothuajse e kryer që Steven Gerrard të marrë drejtimin e skuadrës arabe Al-Ettifaq.

Legjenda angleze tani në rolin e trajnerit kishte udhëtuar drejt Arabisë Saudite pasi kishte marrë një kontratë dhe e analizoi atë.

Por edhe pse pritej që ai të nënshkruante atë, një gjë e tillë nuk ndodhi dhe ish-trajneri i Glasgow Rangers e Aston Villës e refuzoi ofertën.

43-vjeçari ka folur për mediat angleze duke zbuluar arsyen pse qoi deri te refuzimi i kontratës, ku klubi arab kishte vendosur një kusht të çuditshëm.

Përforcimi më i madh i Liverpoolit kishte ofertë nga klubi për numrin tetë të Gerrard, por ai refuzoi
Lexo po ashtu Përforcimi më i madh i Liverpoolit kishte ofertë nga klubi për numrin tetë të Gerrard, por ai refuzoi

Arabët kishin kërkuar që Gerrard të shkonte i vetëm në Arabi dhe ndihmësit të ishin vendas, duke mos ia lejuar legjendës së Liverpoolit të marrë me vete stafin e tij.

“Unë u ftova atje për të vlerësuar një ofertë, të cilën e bëra. E kam shqyrtuar gjatë ditëve të fundit, por siç janë gjërat tani kam vendosur të mos e pranoj”.

Gerrard zbulon emrat e dy lojtarëve të Anglisë që ai ‘shtirej’ sikurse i pëlqenin
Lexo po ashtu Gerrard zbulon emrat e dy lojtarëve të Anglisë që ai ‘shtirej’ sikurse i pëlqenin

“Ata donin që të përfshija profesionistë arabë në stafin e trajnerëve dhe të mos punoja me ekipin tim”, deklaroi Gerrard që refuzoi një ofertë të majme nga Al-Ettifaq.

Mediet angleze kanë raportuar se Gerrard kërkoi të kishte në stafin e tij shtatë persona me kombësi angleze, por kjo gjë nuk u pranua nga klubi arab. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Pas dënimit të madh me burg, Dani Alves merr një goditje të rëndë edhe nga Barcelona

Pas dënimit të madh me burg, Dani Alves merr një goditje të rëndë edhe nga Barcelona

La Liga
Dikur kampion i Botës me Gjermaninë, tani falë biznesit fitimprurës po merr milionat

Dikur kampion i Botës me Gjermaninë, tani falë biznesit fitimprurës po merr milionat

Ndërkombëtare
Ylli i Arsenalit është 'i pakënaqur' në Emirates dhe mund të largohet edhe nëse fiton Ligën Premier

Ylli i Arsenalit është 'i pakënaqur' në Emirates dhe mund të largohet edhe nëse fiton Ligën Premier

Premier League
Barcelona nuk do të paguajë klauzolën e lirimit për trajnerin që e ka objektiv kryesor

Barcelona nuk do të paguajë klauzolën e lirimit për trajnerin që e ka objektiv kryesor

La Liga
Hansi Flick dëshiron dy lojtarë të Manchester United nëse bëhet trajneri i Barcelonës

Hansi Flick dëshiron dy lojtarë të Manchester United nëse bëhet trajneri i Barcelonës

La Liga
Agjenti i Khvicha Kvaratskhelias tregon dy top klubet evropiane që mund të transferohet sulmuesi gjeorgjian

Agjenti i Khvicha Kvaratskhelias tregon dy top klubet evropiane që mund të transferohet sulmuesi gjeorgjian

Serie A
Kalo në kategori