LAJMI I FUNDIT:

Përforcimi më i madh i Liverpoolit kishte ofertë nga klubi për numrin tetë të Gerrard, por ai refuzoi

Përforcimi më i madh i Liverpoolit kishte ofertë nga klubi për numrin tetë të Gerrard, por ai refuzoi

Mesfushori sulmues i Argjentinës, Alexis Mac Allister, mbërriti në Liverpool si një përforcim i madh dhe zgjodhi të mbante numrin 10 në shpinë, edhe pse kishte oferta të tjera.

Reklama

Pas një aventure të mrekullueshme në Brighton, Mac Allister vendosi të transferohej në Anfield, pasi kishte oferta dhe mund të zgjidhte se ku do të vazhdonte karrierën.

Një numër i madh klubesh gjigante ishin të etur për shërbimet e tij, me Chelsea dhe Liverpool që kryesuan luftën më të madhe. Megjithatë, kampioni i botës me Argjentinën dhe një nga heronjtë e Kupës së Botës në Katar vitin e kaluar vendosi të transferohej në Anfield.

Mac Allister u shfaq në prezantim me fanellën me numrin 10. Ai thotë se vendosi ta veshë këtë numër sepse tashmë e ka mundësinë ta bëjë këtë në Argjentinë.

Gjëja më interesante është se argjentinasit iu ofrua numri 8, të cilën Steven Gerrard e mbante në shpinë.

“Kisha opsionin për të marrë numrin tetë, që m’u ofrua. Është një numër i madh këtu sepse ishte veshur nga Steven Gerrard. Megjithatë, unë refuzova dhe zgjodha dhjetë, të cilin e vesha në Argjentinë, në Brighton dhe në Kombëtarja U-23, një numër që e dua dhe për këtë vendosa”, ka thënë Mac Allister.

“Ëndërr e realizuar”, fjalët e para të Mac Allister si lojtar i ri i Liverpoolit
Lexo po ashtu “Ëndërr e realizuar”, fjalët e para të Mac Allister si lojtar i ri i Liverpoolit

Edhe pse çmimi nuk u konfirmua, Liverpooli raportohet se ka paguar 42 milionë euro për shërbimet e tij.

Kur u shfaq për herë të parë në skenën e futbollit, Mac Allister ishte interesant për mediat e ishullit për shkak të mbiemrit të tij.

Zyrtare: Liverpooli nënshkruan me Alexis Mac Allister
Lexo po ashtu Zyrtare: Liverpooli nënshkruan me Alexis Mac Allister

Natyrisht që tërhoqi vëmendjen fakti që mbiemri i tij lidhet me Ishujt Britanikë. Ai më vonë zbuloi për mediat se paraardhësit e tij emigruan në Argjentinë nga Irlanda./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Premier League
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

La Liga
Waalwijk me një deklaratë zyrtar për portierin që humbi ndjenjat në fushë ndaj Ajaxit

Waalwijk me një deklaratë zyrtar për portierin që humbi ndjenjat në fushë ndaj Ajaxit

Ndërkombëtare
Lëndimet e shumta te Arsenali, zbulohen datat e rikthimit në fushë

Lëndimet e shumta te Arsenali, zbulohen datat e rikthimit në fushë

Premier League
Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

La Liga
Kalo në kategori