LAJMI I FUNDIT:

Gerrard zbulon emrat e dy lojtarëve të Anglisë që ai ‘shtirej’ sikurse i pëlqenin

Gerrard zbulon emrat e dy lojtarëve të Anglisë që ai ‘shtirej’ sikurse i pëlqenin

Steven Gerrard po udhëtonte për ngjarjet e tifozëve në vitin 2017 dhe filloi me një udhëtim në Belfast të Irlandës së Veriut.

Gjatë një sesioni me pyetje dhe përgjigje, legjenda e Liverpoolit zbuloi shkallën e rivalitetit brenda skuadrës së Anglisë.

Mesfushori që pati 114 duke qenë lojtari i katërt me më shumë ndeshje me Anglinë pas Peter Shilton, Wayne Rooney dhe David Beckham dhe duke shënuar 21 gola gjatë një periudhe 14-vjeçare ndërsa përfundimisht u bë kapiten para se të tërhiqej nga futbolli ndërkombëtar në 2014.

Megjithëse Anglia grumbulloi një ekip të quajtur si ‘Brezi i Artë’, i cili përfshinte lojtarë si Paul Scholes, Frank Lampard, Ashley Cole, për të përmendur vetëm disa, Tre Luanët nuk arritën të triumfonin në arnën ndërkombëtare.

Lojtarët nga më të mirët në Ligën Premier nga Manchester United, Liverpool dhe Chelsea krijuan atë që dukej një formacion dhe skuadër e pasur me talent.

Ndoshta Gerrard e ka treguar se kush është arsyeja pse ata nuk arritën potencialin e tyre?

Lënia mënjanë e rivalitetit të klubit rezultoi një detyrë e vështirë, siç detajohet nga Gerrard, i cili rrëfen se ka urrejtje për dyshen e Manchester United, Rio Ferdinand dhe Gary Neville.

“Kur rreshtoheni në tunel kundër Rios dhe Gary Neville, ju dëshironi të bëni gjithçka në fuqinë tuaj për t’i mundur ata, ka urrejtje atje, pikërisht kështu është” ka thënë ai për Belfast Live.

Ndërsa thoshte se ai bënte sikur i pëlqente ndërsa ishte në detyrë ndërkombëtare.

“Kur takoheni për Anglinë në atë kohë, ju pretendoni se ju pëlqeni ata, por karriera juaj përfundon, karriera e tyre përfundon dhe miqësia juaj fillon realisht”, përfundoi anglezi.

Që nga koha e karrierës së tij të lojës, Gerrard iu bashkua Liverpoolit në cilësinë e trajnerit përpara se të hynte në menaxhim me skuadrën skoceze Rangers.

Pasi bëri përshtypje në Glasgoë, Gerrard u emërua trajner i Aston Villas, por u shkarkua pas vetëm 11 muajsh në krye. Muajt ​​e fundit, ish-kapiteni i Liverpoolit është lidhur me klubi si Leeds United dhe Southampton. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Pas dënimit të madh me burg, Dani Alves merr një goditje të rëndë edhe nga Barcelona

Pas dënimit të madh me burg, Dani Alves merr një goditje të rëndë edhe nga Barcelona

La Liga
Dikur kampion i Botës me Gjermaninë, tani falë biznesit fitimprurës po merr milionat

Dikur kampion i Botës me Gjermaninë, tani falë biznesit fitimprurës po merr milionat

Ndërkombëtare
Ylli i Arsenalit është 'i pakënaqur' në Emirates dhe mund të largohet edhe nëse fiton Ligën Premier

Ylli i Arsenalit është 'i pakënaqur' në Emirates dhe mund të largohet edhe nëse fiton Ligën Premier

Premier League
Barcelona nuk do të paguajë klauzolën e lirimit për trajnerin që e ka objektiv kryesor

Barcelona nuk do të paguajë klauzolën e lirimit për trajnerin që e ka objektiv kryesor

La Liga
Hansi Flick dëshiron dy lojtarë të Manchester United nëse bëhet trajneri i Barcelonës

Hansi Flick dëshiron dy lojtarë të Manchester United nëse bëhet trajneri i Barcelonës

La Liga
Agjenti i Khvicha Kvaratskhelias tregon dy top klubet evropiane që mund të transferohet sulmuesi gjeorgjian

Agjenti i Khvicha Kvaratskhelias tregon dy top klubet evropiane që mund të transferohet sulmuesi gjeorgjian

Serie A
Kalo në kategori