Shala debuton në kampionatin turk

Herolind Shala e ka filluar aventurën e tij në kampionatin turk tek Kasimpasa.

Mesfushori i Përfaqësueses së Kosovës gjatë kësaj jave iu bashkua skuadrës nga Stambolli si huazim me detyrim blerje nga Sparta e Pragës.

Kasimpasa ishte mysafire e Trabzonsporit në ndeshjen e javës së parë në kampionatin turk dhe pësoi humbje 2:0.

Shala këtë ndeshje e filloi nga banka rezervë pasi kishte vetëm dy stërvitje me klubin.

Mesfushori kosovar u inkuadrua në lojë në minutën 56-të dhe pati një paraqitje të mirë.

Ndërkohë Loret Sadiku që gjithashtu iu bashkua Kasimpasas nuk u paraqit në këtë ndeshje. /Telegrafi/

Vinicius Junior do të bëhet lojtari më i shtrenjtë në histori, gjiganti evropian përgatitë ofertë bombastike për asin brazilian

Xavi Hernandez dëshiron që ylli i Barcelonës të shitet këtë verë si pjesë e planeve për ‘revolucion’

Modric po largohet nga Real Madridi - ai ka porositur dhurata lamtumire për shokët e tij

Ylli i Barcelonës i hapur për një kalim në Ligën Premier – refuzon ofertat nga Arabia Saudite

Mësohet arsyeja pse nuk ndërhyri VAR-i te goli i anuluar i Bayern Munichut ndaj Real Madridit

Gabimi në Ligën e Kampionëve i kushton, UEFA pritet t’i jap një dënim të ashpër gjyqtarit Marciniak